Nogometna lopta Bundeslige (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Stuttgart, Bayern, Borussia Dortmund i RB Leipzig upisali pobjede, pogodak Olma i asistencija Kramarića

Bayern, Borussia Dortmund i Leipzig ostvarili su pobjede u 29. kolu Bundeslige, dok je Andrej Kramarić upisao asistenciju za gol u porazu Hoffenheima. Nogometaši Stuttgarta pobijedili su Eintracht Frankfurt s 3-0 i ostali na trećem mjestu ljestvice.

Bayern je u Münchenu s 2:0 pogocima Rafe Guerreira (65) i Thomasa Muellera (90+3) teškom mukom svladao davljenika Köln i tako odgodio proslavu naslova Bayera, koji Bavarcima bježi 13 bodova.

Klub iz Leverkusena osvojit će prvi naslov u povijesti ako u nedjelju svlada Werder.

U borbi za četvrto mjesto i Ligu prvaka Leipzig je golovima Danija Olma, Bena Šeška i Lucasa Opende slavio na svom travnjaku s 3:0 protiv Wolfsburga, za koji je Lovro Majer igrao od 55. minute.

Leipzig ima tri boda više od Borussije Dortmund, koja je slavila u gostima kod imenjaka iz Gladbacha s 2:1.

Dortmund je s dva gola Austrijanca Marcela Sabitzera poveo s 2:0, a na kraju je morao s igračem manje, jer je isključen Adeyemi (55), grčevito braniti pobjedu.

Kramarić je u 19. minuti lijepo asistirao Čehu Kaderabeku za vodstvo Hoffenheima kod Mainza, no njegova momčad je potom primila četiri gola i izgubila.