BayArena u Leverkusenu (ilustracija) / Foto: Fenix

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Bayer i Borussia remizirali, Eintracht poražen na gostovanju protiv Augsburga

U derbi susretu 13. kola nije bilo pobjednika, nogometaši Bayera i dortmundske Borussije odigrali su u Leverkusenu 1-1.

Već u petoj minuti gosti iz Dortmunda su poveli, iz blizine je pogodio Norvežanin Julian Ryerson. Ostatak utakmice prošao je u dominaciji Bayera koji je izjednačio na samom kraju prvog poluvremena.

Vrlo lijepi pogodak postigao je Wirtz koji je zakucao loptu pod gredu, no prethodno je Boniface bio u milimetarskom zaleđu. No, upravo je Boniface izjednačio u 79. minuti čime je Bayer ostao neporažen ove sezone u Bundesligi.

U posljednjem nedjeljnom ogledu 13. kola Bundeslige nogometaši Augsburga su osvojili tri domaća boda, svladali su Eintracht iz Frankfurta s 2-1.

Augsburg je poveo 2-0 nakon pogodaka Jensena u 34. i Iaga u 58. minuti. U oba slučaja je asistent bio Demirović. Domaći vratar Dahmen je vratio Eintracht u igru nakon što je sam bio krivac u 78. minuti za pogodak gostiju. Samo dvije minute prije gola za 1-2 Demirović nije realizirao jedanaesterac za 3-0 Augsburga.

Augsburg je unatoč tome ipak zadržao vodstvo, upisao četvrtu pobjedu u sezoni te se podigao na deveto mjesto ljestvice. Eintracht je ostao sedmi.

Za Augsburg je od 76. minute zaigrao hrvatski napadač Dion Drena Beljo, a za goste iz Frankfurta od 64. minute Kristijan Jakić. Hrvoje Smolčić je ostao na klupi za pričuve Eintrachta.

Na vrhu ljestvice Bayer ima 11 pobjeda i tek dva remija, odnosno, ima utakmicu više i tri boda više od drugog Bayerna. Borussia (D) je ostala peta i ima deset bodova manje od nedjeljnog suparnika.

Nogometaši Freiburga upisali su ove nedjelje drugu ovosezonsku ligašku pobjedu u gostima, u 13. kolu slavili su s 1-0 kod Mainza. Pogodak vrijedan tri boda postigao je austrijski reprezentativac Gregoritsch u 69. minuti, a ovom se pobjedom Freiburg popeo na osmo mjesto ljestvice. Mainz je ostao na nezgodnoj poziciji, tek je pretposljednji i ima samo bod više od fenjeraša Union Berlina, kluba kojeg je preuzeo hrvatski strateg Nenad Bjelica.

Freiburg je u Bundesligi pobijedio nakon mjesec i pol dana čekanja.

Bundesliga, 13. kolo:

Augsburg – Eintracht 2-1 (Jensen 34, Iago 58 / Dahmen 78-ag)

Bayer – Borussia (D) 1-1 (Boniface 79 / Ryerson 5)

Mainz – Freiburg 0-1 (Gregoritsch 69)

Subota:

Bayern – Union Berlin (odgođeno)

Leipzig – Heidenheim 2-1 (Openda 29-11m, Poulsen 44 / Gimber 45+2)

Borussia (M) – Hoffenheim 2-1 (Plea 58-11m, Ngoumou 80 / Weghorst 60)

Bochum – Wolfsburg 3-1 (Osterhage 19, Bernardo 39, Antwi-Adjei 87 / Svanberg 45+1)

Stuttgart – Werder 2-0 (Undav 17, Guirassy 75-11m)