NIZ SE NASTAVLJA: Sedmi uzastopni poraz Schalkea

Tek što su se vratili u Bundesligu, nogometaši Schalkea bi se dogodine ponovno mogli naći među drugoligašima, nakon što su u nedjelju doživjeli i sedmi uzastopni poraz izgubivši sa 0-2 (0-1) pred svojim navijačima od Freiburga.

Freiburg je do sedme ovosezonske pobjede doveo Talijan Vincenzo Grifo koji je postigao oba pogotka za goste. Prvo je mrežu zatresao u završnici prvog poluvremena (45+1), da bi za 2-0 bio precizan u 61. minuti iz kaznenog udarca.

Freiburg je sa 24 boda zadržao treće mjesto, dok je Schalke sa šest bodova, koliko ih je imao i nakon pet kola, na začelju ljestvice.

Union Berlin je i nakon 12. kola vodeća momčad, iako je do 79. minute gubio od Borussije Moenchengladbach, da bi u zadnjim sekundama dvoboja došao do pobjede od 2-1.

Nico Elvedi je u 33. minuti doveo goste u vodstvo. Union je izjednačio u 79. minuti, kad je loptu u mrežu poslao Kevin Behrens. Berlinčanima je u 86. minuti zbog zaleđa poništen pogodak što ga je postigao Christopher Trimmel. Praktično u zadnjoj akciji na utakmici, u sedmoj minuti sučevog dodatka, nizozemski branič Danilho Doekhi glavom je poslao loptu u mrežu za veliko slavlje domaćih navijača.

Osmom pobjedom Union je došao do 26 bodova i zadržao jedan bod prednosti pred drugoplasiranim Bayernom. Treći je Freiburg sa 24 boda.

Njemačka – 12. kolo
Union B. – Borussia M. 2-1 (Behrens 79, Doekhi 90+7 / Elvedi 33)
Schalke – Freiburg 0-2 (Grifo 45+1, 61-11m)
Koeln – Hoffenheim (ned, 19.30)

Odigrano u petak i subotu:
Bayern – Mainz 6-2 (Gnabry 5, Musiala 28, Mane 43, Goretzka 57, Tel 79, C. Moting 86 / Widmer 45+4, Ingvartsen 82)
RB Leipzig – Bayer 2-0 (Nkunku 32, Werner 83)
Stuttgart – Augsburg 2-1 (Guirassy 15, Waldemar 90+1 / Niederlechner 4)
Wolfsburg – Bochum 4-0 (Nmecha 27, 58, Baku 35, Wind 80)
Eintracht – Borussia D. 1-2 (Kamada 26 / Brandt 21, Bellingham 52)
Werder – Hertha 1-0 (Fullkrug 85)