Niko Kovač proglašen trenerom godine u Njemačkoj, posebnu nagradu Sport Bilda osvojio Toni Kross

U njemačkom izboru najpopularnijih za nagradu Sport Bild, Niko Kovač je proglašen trenerom godine. U obrazloženju godišnje nagrade za trenera godine po izboru najtiražnijeg njemačkog dnevnika Bild Zeitunga stoji kako je Niko Kovač tu nagradu dobio za uspjeh koji je ostvario kao trener Eintrachta Frankfurt kada je klub iz Frankfurta napravio najveću senzaciju i u finalu Njemačkog kupa pobijedio Bayern sa 3:1. To je dotad bio i najveći uspjeh u trenerskoj karijeri Nike Kovača.

U svom obraćanju Kovač je kazao kako je njegova nagrada ne pripada samo njemu već i svim igračima i članoima uprave Eintrachta. Odgovarajući na pitanje bi li on kao Hrvat trofej njemačkog kupa mijenjao za zlatnu medalju na SP za Hrvatsku, Kovač je rekao da je to teško pitanje, ali da kao hrvatski domoljub bi ipak odgovorio sa da.

Na svečanosti dodjele nagrada, kojoj je nazočilo više od 700 uzvanika, osim Nike Kovača, među nagrađenia u devet kategorija su još igrač Reala i njemačke reprezentacije Toni Kross te TV komentator, i raniji njemački reprezentativac, Matthias Sammer te trener Otto Rehagel.

Kross, koji je prvi njemački igrač sa četiri titule Lige prvaka (2013 sa Bayernom a 2016., 2017. i 2018. s Realom Madrid) je osvojio Posebnu nagradu urednika sportske redakcije Bilda ( Sonderpreis der Chefredaktion) dok je Sammer nagradu osvojio kao najbolji televizijski sportski stručnjak (Bester TV-Experte).

Uz brojne ostale nagrađene sportaše i ljude iz sporta, nagradu za životno djelo osvojio je umirovljeni nogometni trener Otto Rehagel, koji je osvojio Europsko prvenstvo s Grčkom 2004. godine.