Andrej Kramarić (arhivska fotografija) / Foto:Fenix (SIM)

HRVAT POSTAO NAJBOLJI STRIJELAC U POVIJESTI HOFFENHEIMA: Andrej Kramarić slomio Bayer

U prvoj utakmici 27. kola Bundeslige Hoffenheim je na rasprodanoj PreZero Areni savladao momčad Bayera iz Leverkusena rezultatom 4:1.

Od prve minute na suprotnim stranama našli su se hrvatski reprezentativci Andrej Kramarić, koji je branio boje Hoffenheima, i Tin Jedvaj koji je na poziciji lijevog braniča zaigrao u dresu Bayera.

Najbolji ovosezonski strijelac Hoffenheima Andrej Kramarić sjajno je odigrao utakmicu. Prvi zgoditak domaćina postignut je na njegovu asistenciju u 10. minuti, a u 79. minuti Kramarić je postigao četvrti zgoditak za Hoffenheim kojim je postao najbolji strijelac u povijesti tog kluba.

Kramariću je to 14. prvenstveni gol sezone i 47. gol u dresu Hoffenheima, čime je postao prvi strijelac kluba u povijesti.

Na ljestvici strijelaca Bundeslige ispred njega su samo  Lewandowski (Bayern) s 18 golova, te Jović (Eintracht) i Reus (B.Dortmund) s po 15.

Nakon što je spiker izgovorio Kramarićevo ime, prepun stadion gledatelja je ovacijama pozdravio hrvatskog reprezentativca uzvikujući njegovo ime. Rijetko koji nogometaš Hoffenheima je to doživio.

Hoffenheim je pobjedom došao na osmo mjesto s 41 bodom, samo bod manje od Bayera na sedmoj poziciji.

Tin Jedvaj bio je jedan od boljih u obrani gostiju iz Leverkusena.