Prvo mjesto na petom Europskom prvenstvu osvojili su nogometaši NK Pajde Möhlin. Foto: Fenix-magazin

Nezaustavljive Pajde pregazile FC Rothrist

U prvoj utakmici protiv FC Rothrista idealan start Pajdi na domaćem terenu oduševio je gledatelje. Već u prvoj minuti susreta branič Pjadi Božidar Petrović napravio slalom kroz obranu Rothrista te sa 20. metara zabija za vodstvo od 1-0. Prava euforija među Pajdama te nakon pogotka  stvaraju niz dobrih prigoda ali mreža Rothrista ostaje mirna.

U 22. minuti grešku obrane Pajdi koristi napadač Rothrista te zabija za 1-1 što je ujedno i rezultat prvog dijela susreta.

U drugom dijelu susreta igra se dosta otvoreno sa obadvije strane. Ipak Pajde su bile konkretnije te nakon ubačaja Dine Dizdarevića sa desne strane najbolje se snalazi Miloš Petrović koji zabija za 2-1. Sad se igra još više otvorila i rasplamsala  te se redaju prigode na obadvije strane.

Taj način igre bolje odgovara Pajdama te dolaze do sljedećeg zgoditka preko Miloša Petrovića za konačnih 3-1.
Pajde se sa drugom pobjedom u nizu nalaze na vrhu tablice.

NK Pajde-FC Rothrist 3-1

Igralište Steinli
Gledatlja 200
Zgoditci za NK Pajde: 1-0 Božidar Petrović 1.min., 2-1 Miloš Petrović 68.min., 3-1 Miloš Petrović 73. min.

NK Pajde: Mahrer, Glibo, Haxhijaha, Dizdarević, Garić, Osci, Beširević, B. Petrović, M. Petrović, Lukić, Blagojević

još su igrali: Stanković,Ademaj, Calcaterra
Trener: Dejan Rakitić

Piše: Ivan Barišić