Foto Hina

Nezaustavljiv: Kalinić strijelac u remiju Fiorentine

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Nikola Kalinić bio je strijelac za Fiorentinu koja je u posljednjoj utakmici 26. kola talijanskog prvenstva na svom terenu odigrala 2-2 (2-0) protiv Torina.

Kalinić je u 38. minuti bio najviši u kaznenom prostoru gostiju i udarcem glavom zatresao mrežu nakon kornera kojega je izveo Borja Valero za vodstvo svoje momčadi od 2-0. Prethodno je naš napadač propustio tri izgledne prilike, u 11. minuti nije stigao glavom proslijediti loptu u mrežu na drugoj vratnici, u 16. je izbio sam pred vratara Torina Harta, ali je njegov udarac sa 16 metara Englez uspio blokirati, da bi u 33. minuti pucao preko gola sa 10-ak metara od gola.

Bio je to 12. ovosezonski pogodak Kalinića u Serie A ove sezone čime je izjednačio svoj prošlosezonski učinak.

Inače, Fiorentinu je u vodstvo doveo Saponara već u 8. minuti.

Nakon što je Fiorentina propustila niz prilika za povećanje prednosti stigla je kazna, Belotti je golovima u 65. i 84. minuti poravnao na 2-2. Napadač Torina tako se iskupio za promašeni 11-erac u 61. minuti, s bijele točke je pogodio gredu.

Kalinić je odigrao svih 90 minuta za Fiorentinu, kao i Milan Badelj, dok je Hrvoje Milić utakmicu odgledao s klupe.

Osma Fiorentina sada ima 41 bod, dok je deveti Torino na 36.

Na ljestvici vodi Juventus sa 66 bodova, Roma je druga sa sedam bodova manje, a treći je Napoli sa 54 boda.

Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Palermo (15), Crotone (13) i Pescara (12).