Detalj s utakmice / Foto: Fenic (I. Barišić)

Nezaslužen poraz Croatije Zürich u posljednjem prvenstvenom kolu kod Schwamendigena

Iako je čitavu utakmicu dominirala i imala 70 postotni posjed lopte u igri, momčad Croatije Zürich je na gostovanju kod Schwamedingena doživjela nevjerojatan i nezaslužen poraz.

FC Schwamendigen – NK Croatia ZH 4:3 (2:1)

Nevjerojatan je po tome što je Croatia u svemu bila bolja momčad, što su napadači Croatije propustili nebrojeno prilika te što su domaćini gotovo svaki ozbiljniji kontanapad završili postizanjem pogotka.

Utakmica Croatia 2ZH

Sve je ukrivo krenulo već u prvoj minuti igre kada domaćini kreću s centra i brzom akcijom na iznenađenje još neprobuđene obrane Croatije dolaze do vodstva od 1:0. Hrvatska momčad nakon tog pogotka preuzima inicijativu i dominira igrom, čega je i rezultat zgoditak Maria Karimovića u 32. minuti za poravnanje rezultat na 1:1. No, samo osam minuta kasnije domaći izvode brzi kontranapad, obrana Croatije opet spava i Schwamendigen ponovno dolazi u vodstvo od 2:1.

Početak drugog poluvremena je u znaku Croatije koja u 47. minuti zgoditkom Marka Bagarića izjednačava rezultat, da bi u 50 minuti zgoditkom Ivana Dukića došla u vodstvo od 3:2. I nastavak utakmice je u znaku Croatije koja je sveukupno znatno bolja momčad od domaćina. Schwamendingen se stalno branio i pokušavao igrom na protunapade ugroziti vrata vratara Frane Dukića. Sve do 82. minute Croatia uspješno zaustavlja takve pokušaje već u začetku. No, 82.minuti prolazi jedna kontra domaćina i rezultat je izjednačen na 3:3. A cijelo vrijeme prij i nakon tog zgoditka domaćina, redale su se prilike napadača Croatije. Kada Croatija ne uspjeva postići pogodak, to čine domaćini koji iz brzog protunapada dolaze do novog zgoditka i pobjede od 4:3. Croatia je u utakmici imala pregršt prilika koje nije iskoristila a domaćini su iz četiri udarca na vrata Croatije postigli četiri pogotka i odnijeli sva tri boda.

Utakmica Croatia ZH

Sastav Croatije ZH: F.Dukić, P.Zovko, D.Crnković, D.Dežić, D.Komin, Ivan Dukić, M Bagarić, D.Perković, S Laštro ( C ), M.Karimović, N.Petrlić. Još su igrali: L.Radalovic, S.Blažanović i M. Vundac. Pričuvni vratar M.Žiljak. Trener – igrač: Stanislav Blažanović. Strijelci za Croatiju ZH: 32. min.Marko Karimović, 47. min Marko Bagarić i 50. min Ivan Dukić.