Franko Filipović (KK Komušina)

NEOČEKIVANO: Treći uzastopni poraz košarkaša Komušine Haiterbach

HAITERBACH – Na gostovanju kod novaka u ligi TSG Reutlingen, koji je pri dnu ljestvice Regionallige, košarkaši Komušine su doživjeli neočekivani poraz 98:106 (50:58).

-Kada sve sagledamo, pobjeda domaćina je ipak zaslužena. Bili su motiviraniji, borili su se i u odlučujućim trenucima imali više sreće – rekao je član uprave KK Komušina Perica Babić.

Možda je utakmica prelomljena u zadnjoj četvrtini kada je Marin Zelalija s četiri trice poravnao na 80:80.

Međutim, domaćini se ne predaju, vraćaju se na 96:88 i privode utakmicu kraju s pobjedom od osam koševa razlike. Bio je ovo treći uzastopni poraz Komušine u ovoj natjecateljskoj godini. Najbolje učinke su imali Burneta 24, Zelalija 23, Filipović 21, Ley 12, Bubalo i Ponjavić po 8 itd.

Komušina je s 22 boda iz 17 utakmica na četvrtom mjestu Regionallige Baden-Wurttemberga s osam bodova manje od vodećeg SG Mannheim. Slijedeće nedjelje u 17.30 sati u svojoj Kuckucks dvorani dočekuju PS Karlsruhe LIONS.

Poraze su doživjela i oba naša Bezirksligaša. Croatia Freudenstadt je izgubila kod SV Pfrondorf 58:83 (25:44), dok su pričuve Komušine poražene 47:73 (29:37) u Derendingenu.

Croatia je na šestom mjestu a Komušina II na predzadnjem, devetm. Slijedeće subote u 17 sati Croatia dočekuje SV Tübingen Tigers III, a dan kasnije Komušina II u 15.15 sati igra s TSV Rottweil, koji je na drugom mjestu.

U A Kreisligi KSC Ehingen je u gradskom derbiju bio bolji od TSG Ehingen II 61:49(33:23). KSC je trenutno na drugom mjestu a slijedeću utakmicu igra s četvrtoplasiranim TG Göppingen II doma u subotu 11. veljače s početkom u 15 sati.