Igrači Croatije pred utakmicu u Enkheimu

Neočekivani potop Croatije Frankfurt u Enkheimu, zaslužena pobjeda borbene Germanie od 5:0

FC Germania Enkheim – FC Croatia 5:0 (1:0)

Neočekivano, nakon relativno dobrog starta, momčad Croatie Frankfurt doživjela je u nedjelju pravi rezultatski potop na gostovanju kod Enkheima.

U prvom poluvremenu Croatia je, do vodstva domaćina u 20. minuti, prikazivala dobru igru. I nakon tog nespretnog gola, hrvatski igrači su mogli do izjednačenja, ali je propušteno nekoliko izglednih prilika.

U nastavku, nakon što su domaćini povećali svoje vodstvo u 58. i 68. minuti, igra Croatije se potpuno raspala.

Nisu pomogle ni ranije izmjene kojima je trener Croatije Danijel Konta pokušao razdrmati svoju momčad. Ali sve je bilo neuspješno.

Jednostavno nije bilo dovoljno borbenosti a niti je Croatia djelovala onako moćno, kako su je njezini navijači naučili gledati.

Do kraja su domaćini, pogotcima u 71. i 90. minuti došli do velike i može se reći zaslužene pobjede od 5:0.

Sasatav Croatije: Ante Zubčić, Bračić, Šandrk (od 65. Hrskanović), Stipe Vidović (C), Ivan Duvnjak (od 65. Miro Drlje), Vladimir Blažeković, Denis Grančić, Zvonimir Dolić (od 46. Ivan Propadalo), Mario Lažeta, David Todorić, Marko Marić.

Poraz i druge momčadi Croatije Frankfurt

FSF Bergen – FC Croatia Frankfurt II  3:2 (3:0)

Nakon što su domaćini već u 31. minuti imali vodstvo od 3:0, Croatia je u drugom poluvremenu okrenla igru i preko Sebastiana Barnjaka (69. min) i Lujana Ivana Kujundžića (82) min smanjila na 3:2. Hrvatski igrači pokušali su doći i do boda ali su se domaćinu grčevito branili i na kraju obranili te tako osvojili tri nova boda.

Sasatav Croatije II: Periša, Todorić, Grančić, Grančić-Grana, Marko Mihaljević, Jeličić, Sičenica (od 18.Romić), Galić (od 12. Hustić), Kujundžić, Budimir, Barnjak.

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 2.rujna protiv momčadi TUS Makkabi u 15,00 sati a druga momčad Croatije igra u 13,00 protiv momčadi FC Dynamo Frankfurt na igralištu Croatije u Heddernheimu.