Arhivska snimka utakmice PPD Zagreb / Foto: Hina

NASTAVLJENA CRNA SERIJA: Rukometaši PPD Zagreba protiv Nantesa doživjeli i 12 poraz zaredom

Rukometaši PPD Zagreba doživjeli su i dvanaesti poraz zaredom u Ligi prvaka nakon što su zaostaloj utakmici izgubili na gostovanju kod Nantesa s 28-30 (14-13).

Svoj debi u drugom mandatu na klupi najtrofejnijeg hrvatskog kluba novi trener Ivica Obrvan neće pamtiti po dobrome, iako je hrvatski prvak dobio prvo poluvrijeme (14-13), početkom drugog dijela bilo je 16-13, a u samoj završnici su golom Hrstića čak i vodili s 28-27.

Alberto Entrerrios i Gurbind dovode domaćine u vodstvo, dvije minute prije kraja Ristanović brani sedmerac Riveri i daje Zagrebu šansu za novi povratak, ali  šut Mandića s krila brani Nielsen. Trideset sekundi prije kraja utakmice izvana pogađa Minne za konačnih 30-28 i novi poraz Zagreba.

Prvi strijelac utakmice s čak 10 je pogodaka bio Valero Rivera, dok je šest dodao kružni napadač Adrian Figueras. Cyril Dumoulin imao je pet, a Emil Nielsen četiri obrane.

Kod Zagrebaša po pet su golova postigli David Mandić i Matej Hrstić. Todor Jandrić imao je pet obrana, a jednu manje skupio je Radivoje Ristanović.

U utakmici 13. kola EHF Lige prvaka hrvatski rukometni prvaci dočekuju mađarski Telekom Veszprem u četvrtak, 25. veljače u SD Sutinska Vrela.

Barcelona             12 12  0  0  431:349  24
Veszprem              12  8  1  3  403:359  17
Aalborg               12  6  0  6  368:374  12
Motor Zaporožje       11  6  0  5  318:340  12
Kiel                  10  5  1  4  301:285  11
Nantes                12  5  0  7  359:349  10
Celje Pivovarna Laško 11  3  0  8  304:348   6
Zagreb                12  0  0 12  311:391   0