Croatia Frankfurt (ILUSTRACIJA) Foto: Fenix (SIM)

NASTAVAK USPJEŠNE SERIJE: Croatia Frankfurt u 12. kolu upisala svoju 10. pobjedu

Nakon dva neriješena rezultata u posljednja dva kola, Croatia Frankfurt se u nedjelju vratila na pobjednički kolosijek i na domaćem u terenu u Heddernheimu u 12. kolu Kreisoberlige Frankfurt upisala svoju 10. ovosezonsku pobjedu.

FC Croatia Frankfurt – FV Hause 4:2 (3:2)

Bila je to zanimljiva i dobra utakmica u kojoj su gosti bolje ušli u igru i u 2. minuti poveli sa 1:0. No, Croatija je brzo izjednačila pogotkom Kiana Bonanna u 8. minuti, a zatim i povela sa 2:1 pogotkom Josipa Mandurića u 18. minuti.

Da su gosti došli s namjerom skupo prodati svoju kožu protiv prvoplasirane momčadi lige pokazali su ofanzivnom igrom koja im u 25. minuti donosi izjednačenje rezultata na 2:2.  Ipak Croatija do poluvremena uspijeva preko svog najboljeg pojedinca Saše Matovića zabiti pogodak za vodstvo od 3:2 i miran odlazak na poluvrijeme.

U nastavku utakmice Croatija je pojačanom igrom u obrani išla na sigurno, ostavljajući svojim napadačima mogućnost brzih prodora nakon točnih upošljavanja iz sredine terena. Tek pred kraj utakmice Croatija je novim pogotkom Matovića u 2. minuti sudačke nadoknade zasluženo riješila pitanje pobjednike.

Sastav Croatije Frankfurt: Nauber, Emmel, Reljić, Bešlić, Duvnjak (od 83. Zovko), Bonanno, Soldo (od 75. Soldo), Mandurić, Propadalo (od 65. Šandrk), Sarssar, Matović.

Iduću utakmicu Croatija u petak igra u gostima kod Gudesdinga u Ostparku Frankfurt. Utakmica počinje uvečer u 20,30 sati. Druga momčad Croatije igra u nedjelju, 22. listopada protiv Schwarz Weiß Griesheim III u 13 sati u Griesheimu.