Ilustracija / Foto: Preslik FM

NASILNIČKI INCIDENT: Njemački navijači napali policajce, gađali ih bocama, pirotehnikom i stolovima

Pet navijača Eintrachta iz Frankfurta je uhićeno u utorak kasno navečer nakon što je oko 200 njemačkih navijača napalo fanove škotskog Rangersa uoči finala Europske lige u Sevilli.

 

Bio je to prvi nasilnički incident uoči utakmice u srijedu, objavila je policija.

“Incident se je dogodio oko ponoći ispred seviljske katedrale i pripadnici interventne policije morali su brzo reagirati kako bi zaustavili navijače Eintrachta koji su napali fanove Glasgow Rangersa”, priopćila je španjolska nacionalna policija.

Nakon intervencije njemački navijači napali su policajce, gađajući ih staklenim bocama, pirotehnikom i stolovima.

U Sevilli očekuju 150.000 navijača oba kluba, a policiju ozbiljni izazovi.

Zbog toga je raspoređeno 3.100 nacionalnih policajaca i skoro 2.000 pripadnika lokalne policije i Civilne garde.

Fenix-magazin/SČ/Hina

Povezano

POVIJESNI USPJEH “ZMAJEVA”: BiH pobjedom nad Katarom najvjerojatnije izborila nokaut-fazu Svjetskog prvenstva
NJEMAČKI MEDIJI: Dirljiva gesta hrvatskih zvijezda, Modrića za 200-ti nastup iznenadili majicama s njegovim likom
IZJAVE NAKON UTAKMICE: Dalić i Modrić zadovoljni osvajanjem 3 boda
VAŽNA POBJEDA HRVATSKE: “Vatreni” pogotkom Budimira s 1:0 savladali Panamu
ENGLEZI REMIZIRALI: Harry Kane i suigrači ‘kiksali‘ protiv borbene Gane
TORONTO: Tisuće hrvatskih navijača u korteu išli na utakmicu “Vatrenih” protiv Paname