NAPRAVIO GLUPOST Marko Livaja isključen do kraja sezone u Španjolskoj

Hrvatski nogometni napadač Marko Livaja kažnjen je s pet utakmica zabrane igranja za Las Palmas nakon što je u nedjelju dobio crveni karton pa odgurnuo suca čime je završio sezonu.

Do kraja prvenstva ostalo je još pet kola u kojima će momčad s Kanarskih otoka igrati bez 23-godišnjeg napadača protiv Leganésa, Atlético Madrida, Sportinga, Barcelone i Deportiva.

Livaja je isključen u 86. minuti susreta protiv Alavésa u nedjelju, četiri minute nakon što je ušao u igru umjesto Boatenga. Zbog starta na protivničkog igrača Marcosa Llorentea sudac José Luis Munuera Montero pokazao mu je izravni crveni karton.

“Kada je bio isključen odgurnuo me je, dotaknuvši mi lijevo rame”, napisao je sudac u izvještaju. Utakmica je završila 1-1. Španjolski nogometni savez je u svom priopćenju naveo kako je Livaji zbog izravnog isključenja zabranjeno igrati jednu utakmicu te zbog diranja suca četiri utakmice.

Marko Livaja je ljetos došao u Las Palmas i ima ugovor do ljeta 2020. godine. U svojoj prvoj sezoni među žutima odigrao je 26 utakmica, zabio sedam golova i upisao tri asistencije. Las Palmas se nalazi na 13. mjestu među 20 momčadi. Trener Quique Setién (58) je na kraju sezone odlazi s klupe, a zasad je nepoznato tko će ga zamijeniti.

Kapetan i branič Real Madrida Sergio Ramos dobio je utakmicu zabrane igranja nakon izravnog crvenog kartona dobivenog u nedjelju protiv Barcelone kada je oštro startao na Lionela Messija. Kaznu će odraditi u srijedu u La Coruñi protiv Deportiva.