Utakmica doigravanja u Heidenheimu je završila 2:2 / Foto: Twitter WB

NAKON UZVRATA U HEIDENHEIMU: SV Werder iz Bremena će i iduće sezone igrati u prvoj njemačkoj Bundesligi

Nakon što je prva utakmica doigravanja za opstanak u Bundesligi u Bremenu protiv 1. FC Heidenheima završila rezultatom 0:0, u uzvratu je u ponedjeljak u Voith Areniu Heidenheimu rezultat bio 2:2. Zahvaljujući zgodicima u gostima, gosti iz Bremena su izborili opstanak.

Werder je zarana, već u 3. minuti, poveo autogolom svog bivšeg igrača Normana Theurkaufa. Izjednačenje domaćinima iz Bavarske donio je u 85. minuti Tim Kleindienst.

U sudačkoj nadoknadi (90+4) Šveđanin Ludwig Augustinsson doveo je Werder u novo vodstvo od 2:1. Kaznenim udarcem s 11 metara rezultat je u sedmoj minuti sudačke nadoknade Tim Kleindienst ponovno izjednačio, ovaj put na konačnih 2:2.

Međutim, izjednačenje je stiglo prekasno, jer je sudac Felix Brych potom odsvirao kraj utakice.

Tako je zanimljiv i posve neizvjestan susret doigravanja između trećeplasiranog drugoligaša 1. FC Heidenheim i prvoligaša Werdera završio ostankom gostiju iz Bremena u prvoj ligi. Tako klub iz Bremena, za kojeg je uspješno nastupao bivši hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić, ostaje u najvišem razredu njemačkog nogometa kako kao klub s najviše nastupa u Bundesligi

Iz Bundeslige su ispali Fortuna Düsseldorf i Paderborn, a iz Druge lige ulaze Arminia Bielefeld i Stuttgart.