Nakon ogleda petorice Hrvata Union zasjeo na vrh Druge Bundeslige!

U susretu Paderborna i FSV Frankfurta u 4,5 minute postignuta 4 pogotka

Union Berlin osvojenim bodom u 11. kolu Druge njemačke lige na gostovanju kod Energie Cottbusa (0:0) zasjeo je na vrh prvenstvene ljestvice. A koliko će se dugo tu i zadržati vidjet će se nakon što svoje utakmice odigraju prvi pratitelji Köln i Greuther Fürth.

Inače, Berlinčanima je to bila četvrta utakmica u nizu bez primljenog pogotka dok je Energie drugi puta zaredom odigrao 0:0. Bio je to i svojevrsni hrvatski derbi jer su za domaćina nastupili Banović (dobio žuti karton), Rivić i J. Buljat dok su za goste igrali Kreilach i Punčec.

Uzbudljiv je bio susret između Paderborna i FSV Frankfurta gdje su, nakon miroljubivih 1:1 u prvih 45 minuta, na početku drugog dijela u svega četiri i pol minute postignuta čak četiri pogotka za konačnih 4:2.

Mario Vrančić odigrao je cijeli susret za Paderborn.

Dodajmo i kako je Aalen uvjerljivo pobijedio Arminiju Bielefeld (3:0).

Poredak: Union Berlin 21 bod, Köln (-1) i Greuther Fürth (-1) po 20, Kaiserslautern 17 bodova… (ha)

>>Union Berlin i Kaiserslautern uvjerljivi, Vrančić među vodećim dodavačima lige