Luka Modrić / Foto: Preslik FM

NAKON DVIJE GODINE: Real Madrid s Lukom Modrićem ponovno prvak Španjolske

Nogometaši Real Madrida osvojili su naslov prvaka Španjolske nakon što su kolo prije kraja sezone pobijedili u Madridu Villareal s 2-1. To je Realov 34. naslov prvaka i prvi nakon 2017. godine.

Prvi gol na asistenciju Luke Modrića u 29 minuti je postigao Karim Benzema. Najbolji igrač utakmice Benzema je u 77. minuti ponovno bio strijelac za vodstvo od 2:0. Gosti su u 83. minuti smanjili an 2:1 ali nisu uspjeli pokvariti slavlje Madrižana.

Realu je protiv Villareala bila potrebna pobjeda za naslov, a u 28. minuti Modrić je proigrao Benzemu koji ne griješi za vodstvo. Francuz je iz penala u 77. minuti povećao na 2-0, a prije toga je penal izveo Sergio Ramos i dodao Benzemi, ali je sudac poništio gol zbog utrčavanja igrača gostiju.  Ibora (83) je postavio konačan rezultat. Modrić je odigrao cijeli susret za Real.

Barcelona je razočarala porazom kod kuće od Osasune (1-2). Hrabri gosti su poveli preko Arnaiza (15), Messi je izjednačio u 62. minuti, a Osasuna i s igračem manje pogotkom Tporesa (90+4) dolazi do velike pobjede. Ivan Rakitić je igrao do 67. minute.

Mallorca je domaćim porazom od Granade (1-3) ispala iz lige i pridružila se Espanyolu, a Ante Budimir je odigrao cijelu utakmicu za otočku momčad. U opasnosti je i Celta, koja je u Vigu poražena od Levantea (2-3), pa im se na bod približio Leganes, koji je slavio kod Athletica u Bilbaou (2-0). Filip Bradarić je ušao u igru za Celtu u 48. minuti.

Eibar 3 Bigas (21), Inui (28), de Blasis (90+2pen)