Luka Modrić (ILUSTRACIJA) / Foto: Preslik RMTW

NAJVEĆI ŠPANJOLSKI DERBI: Barcelona upisala stotu pobjedu protiv Reala kojem sada bježi 12 bodova

U najvećem derbiju španjolskog nogometa Barcelona je na Camp Nou pobijedila Real Madrid sa 2-1 i pobjegla najvećem suparniku na 12 bodova prednosti 12 kola prije kraja prvenstva.

Real nije uspio u svom naumu. Aktualni europski i španjolski prvak je želio pobjedom na Camp Nou smanjiti zaostatak na šest bodova i vratiti kakvu takvu neizvjesnost. No, Barca sada ima velikih 12 koraka prednosti.

Bio je to 253. natjecateljski “El Clasico” i Barcina jubilarna stota pobjeda. Real ima 101 pobjedu, a 52 susreta su završila bez pobjednika.

Ove sezone igrali su već četvrti put. U listopadu prošle godine Real je u prvenstvu slavio sa 3-1, no Barca je u siječanjskom finalu Superkupa uzvratila s istim rezultatom. U prvom susretu polufinala španjolskog Kupa kralja Barcelona je početkom ožujka na Santiago Bernabeu pobijedila Real Madrid sa 1-0, a večera je u prvenstvu bilo 2-1. Očekuje ih i uzvrat u Kupu 5. travnja na Camp Nou.

Počelo je sjajno za goste. Već u devetoj minuti Real je poveo i to više sretno nego spretno. Vinicius je pokušao ubaciti loptu u kazneni prostor, no pogodio Ronalda Arauja, a od njegove glave lopta je završila u mreži.

Barca se vratila u posljednjim trenucima prvog dijela. Sergi Roberto je bio na pravom mjestu nakon što se lopta odbijala unutar šestnaesterca i lijepo pogodio za 1-1.

U 61. minuti Vinicius je mogao bolje reagirati nakon Modrićevog dodavanja. Brazilac je i u 70. minuti pucao s rub kaznenog prostora, ali loše. Uzvratio je Robert Lewandowski u 76. minuti, ostao je sam na rubu kaznenog prostora, pucao je, ali pored gola.

U 81. minuti Asensio je zabio nakon ubačaja Carvajala, međutim nakon pregleda VAR snimke Realov pogodak je poništen zbog zaleđa. Utakmica, a možda i prvenstvo je odlučena u drugoj minuti nadoknade. Bila je to lijepa akcija domaćina, a u samoj završnici Alejandro Balde je uposlio Francka Kessiea koji je pogodio za 2-1.

Luka Modrić je za Real igrao do 76. minute.

U ranije odigranom susretu Getafe je pobijedio Sevillu sa 2-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Golove za domaćine zabili su Munir El Haddadi (60) i Enes Unal (90+5). Ivan Rakitić je za Sevillu igrao od 55. minute.

Villarreal je na gostovanju pobijedio Osasunu sa 3-0. “Žuta podmornica” je slavila golovima Samuela Chukwuezea (14) i Josea Luisa Moralesa (86, 90+3).

Hrvatski nogometaš Ante Budimir je za domaći sastav igrao od 64. minute.

Real Sociedad je bio bolji od Elchea ostvarivši pobjedu 2-0, a golove su postigli Takefusa Kubo (48) i Ander Barrenetxea (90).

U prvom nedjeljnom susretu Real Betis je pobijedio Real Mallorcu sa 1-0 produživši niz bez ligaškog poraza na šest kola.

Pogodak odluke zabio je Borja Iglesias u 48. minuti utakmice.

U vodstvu je Barcelona sa 68 bodova, dok Real Madrid ima 12 manje. Treći je Atletico Madrid sa 51 bodom, a Real Sociedad na četvrtoj poziciji ima 48 bodova.

REZULTATI:
Real Betis - Mallorca        1-0 (Iglesias 48)
Osasuna - Villarreal         0-3 ( Chukwueze 14, Morales 85, 90+3)
Real Sociedad - Elche        2-0 (Kubo 48, Barrenetxea 90)
Getafe - Sevilla             2-0 (El Haddadi 60, Unal 90+5)
Barcelona - Real Madrid      2-1 (Roberto 45, Kessie 90+2 / Araujo 9-ag)
U subotu:
Atletico Madrid - Valencia   3-0 (Griezmann 23, Carasco 49, Lemar 61)
Rayo Vallecano - Girona      2-2 (Palazon 23, Trejo 34 / Cigankov 29, 52)
Almeria - Cadiz              1-1 (Melero 90+7-11m / Roger 49)
Espanyol - Celta             1-3 (Gragera 86 / Veiga 26, Aspas 45-11m, Perez 82)
U petak:
Valladolid - Athletic Bilbao 1-3 (Larin 74 / Martinez 30, Guruzeta 57, Vesga 78-11m)