Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

NAJSKUPLJA UTAKMICA NA SVIJETU: Southampton ušao u prvu ligu i zaradio 160 milijuna eura, iznos može biti povećan na 310 milijuna eura

Southampton je u nedjelju izborio promociju natrag u Premier ligu nakon što je pobijedio Leeds United 1-0 u finalu doigravanja Championshipa na Wembley stadionu, čime se odmah vratio u elitnu ligu Engleske nakon ispadanja 2023. godine.

Adam Armstrong bio je strijelac pobjedničkog gola za Southampton u 24. minuti, a Leeds je najbliže izjednačenju bio u 94. minuti kada je Daniel James pogodio gredu.

Southampton će se iduće sezone pridružiti Leicester Cityju i Ipswich Townu u Premier ligi.

Potonji će napredovati nakon 22 godine izbivanja iz prve lige, dok se Leicester također vratio u Premier ligu već u prvom pokušaju nakon ispadanja prošle godine, piše Hina.

Inače, ovom pobjedom Southampton je zaradio 160 milijuna eura, a ako ostanu u Premier ligi, taj iznos će biti povećan na 310 milijuna eura.