Epruvete (Ilustracija)/ Foto: Hina

NAJGORE JE PROŠLO: Smrti zbog covida-19 past će za 94 posto

Očekuje se da će ove godine broj smrtnih slučajeva zbog covida-19 u Africi pasti za 94 posto, pokazala je u četvrtak analiza Svjetske zdravstvene organizacije (WHO).

 

Godina 2021. bila je najgora pandemijska godina u Africi u kojoj je covid-19 bio uzrok svake sedme smrti, odmah iza malarije.

“Naša najnovija analiza pokazuje da će broj smrtnih slučajeva u 2022. u afričkoj regiji pasti na 60 dnevno, a prošle smo godine dnevno gubili 970 ljudi”, rekao je direktor WHO-a za Afrika Matshidiso Moeti.

Taj se pad objašnjava povećanim cijepljenjem, boljim odgovorom na pandemiju i prirodnim imunitetom od ranijih zaraza, dodao je.

Broj smrti po afričkim zemljama je neujednačen. Bogate i južne države imale su upola manje smrtnih slučajeva od siromašnijih zemalja u drugim dijelovima kontinenta, djelomično zbog komorbiditeta koji povećavaju rizik od smrti.

Do kraja godine trebalo bi umrijeti oko 23.000 ljudi, ako se varijante koronavirusa i način prijenosa ne promijeni, utvrdili su stručnjaci WHO-a.

Fenix-magazin/SČ/Hina

Povezano

Susret u Urugvaju / Foto: Željka Sablić Odrljin
POVEZANOST S HRVATSKOM ZAJEDNICOM: Radni susret počasnog konzula Eduarda Antonicha iz Urugvaja s Matičinim ravnateljem Zdeslavom Milasom
Turisti (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina
CIJENE DO 50 EURA: Popularna turistička destinacija naplaćivat će ulaz u grad
NOVA PRIJETNJA MIRU Izraelski ministar zaprijetio da će Izrael “prije ili kasnije” zaratiti protiv Sirije
MOSKVA POD UDAROM UKRAJINSKIH DRONOVA: Zapaljena moskovska rafinerija nafte u dosad najvećem ukrajinskom napadu na glavni grad Rusije  
Naftni tanker (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
ANALIZA NAKON PREKIDA VATRE: Potpuna normalizacija prometa Hormuškim tjesnacem trajat će mjesecima
POTVRDA IZ ŽENEVE: Sporazum između SAD-a i Irana bit će potpisan u petak u Bürgenstocku