Na praznom Poljudu Hrvatska remizirala sa Italijom. Ružna provokacija na travnjaku

U nenogometnoj atmosferi na praznom Poljudu, Hrvatska je odigrala sa Italijom 1-1. Vatreni nisu uspijeli kapitalizirati odličnih trideset minuta igre iz prvog dijela kada su u par navrata ozbiljno zaprijetili golu Italije. Pred kraj prvog poluvremena Italija je uspjela uspostaviti ravnotežu na terenu, a u sličnom ritmu je nastavljen i drugi dio susreta.

Sam susret su hrvatski igrači odlično otvorili te visokim presingom na zadnju liniju talijanske obrane bili su stalna prijetnja golu Italije.

Već u 6. minuti dosuđen je jedanaesterac za Hrvatsku nakon što je Srna srušen u šesnaestercu. Loš izvođač jedanaesterca bio je Mandžukić čiji je udarac Buffon sa lakoćom zaustavio.

U 11. minuti hrvatski su igrači odigrali jedan brzi kontranapad: Srna je došao na nekih dvadeset metara od talijanskog gola, uposlio Rakitića na desnoj strani koji sjajno dodaje Mandžukiću a ovaj sretno pogađa mrežu za 1-0.

Igrala se 18. minuta kada je Perišić odlično probio po lijevoj strani ubacio loptu na pet metara ali je Ivica Olić bio prekratak i nije zahvatio loptu.

Hrvatska je u tim trenucima odlično kontrolirala igru, brzim kratkim pasovima dolazila na nekih 30-ak metara od gola Talijana i onda preko bokova ugrožavala vrata Buffona.

Italija je prvu pravu priliku imala u 31. minuti kada su probili naš lijevi bok i ubacili loptu na nekih jedanaest metara ali je El Shaarawy loše pucao.

U 35. minuti dosuđen je jedanaesterac nakon što je Mandžukić nepotrebno igrao rukom u kaznenom prostoru. Efektno izvedenom „Panenkom“ Candreva je bio strijelac za Italiju.

Imala je Italija još jednu dobru priliku u 45-oj minuti ali je Subašić odlično obranio udarac Talijana.

Drugi dio susreta odvijao se uglavnom između dva šesnaestarca. Najveća prijetnja obrani hrvatske reprezentacije bili su Candeva i Parolo, ali je njihove udarce odlično zaustavljao golman hrvatske reprezentacije Subašić.

Hrvatski nogometaši su dva puta ozbiljnije zaprijetili vratima Talijana u 77. i 79. minuti ali udarci Perišića i Rakitića nisu bili precizni.

U 89. minuti drugi žuti karton dobio je hrvatski kapetan Darijo Srna te je morao napustiti teren.

Utakmicu u Splitu nažalost je ponovno obilježena nečijom ružnom i nerazumnom provokacijom kada je na travnjaku Poljuda bila vidljivo iscrtana nacistička svastika. Simbol su navodno napravili huligani nekoliko dana prije utakmice. Ušli su na poljudski travnjak i spržili je kemikalijom iscrtavši kukasti križ.

Eurosport piše kako su Talijani uputili pritužbu Uefi.

Hrvatska: Subašić, Pranjić (od 73′ Vrsaljko), Vida, Schildenfeld, Srna, Brozović, Rakitić, Perišić, Kovačić (od 90′ Leovac), Olić (od 45′ Rebić), Mandžukić.