HAITERBACH: Na krilima Franka Filipovića, Komušina nanijela poraz vodećem na ljestvici

VfL Kirchheim –KKK Haiterbach 80:98 (22:25; 53:45; 72:69)

Komušanski košarkaši uspijeli su u 11. kolu napraviti iznenađenje, jer su nanijeli vodećem na ljestvici prvi poraz. Jako motivirano Hiaterbach ulazi u utakmicu i stiče vodstvo od 11:3 i 20:10.

Domaćin uzvraća s tri trice na 25:22. U drugoj četvrtini domaćin preokreće utakmicu i pokazuje da nije bez razloga bez poraza.

Jako loša obrana dopušta u svega deset minuta 31 koš što donosi vodstvo od 53:45 nakon poluvremena za domaćina. Komušanci koji su jako dobro ušli u utakmicu, ali su izgubili kontrolu nad brzinom i igrom. Ipak su dosta mirni ostali jer su znali za svoju kvalitetu i da mogu dobiti vodeću momčad.

Nakon stanke Franko Filipović gađa šest poena ali Justin Hedley uzvraća na 61:52. Komušanci ne posustaju i ponovno dolaze sa 63:62 vodstva praćeni od preko 150 svojih navijača na gostujućem terenu. Najuvjerljiviji Komušanac Franko Filipović ide nakon četvrtog prekršaja na klupu te ga trener čuva za zadnji dio utakmice.

Ponovno domaćin uzvraca i dolazi sa 70:63 u visoko vodstvo. Komušanski Amerikanac Tim Bunette smanjuje rezultat na 72:69 pred zadnju četvrtinu. Jako brza utakmica u prvih 30 minuta s dosta agresivnom i dobrom igrom.

Olaitan Adeboyeku vraća vodstvo za Komušance. 73:72.

I tako se kroz čevtrtinu mijenja vodstvo sa svakim napadom. Ponovno Franko Filipović stupa na scenu. Preko 78:76 na 82:78 i 85:80 Komušanci dobivaju krila.

U obrani jako brzo pokrivaju prostore te samo omogućuju teške šuteve protivniku. Božidar Bubalo te ponovno Franko Filipović donose odluku utakmice i veliko slavlje Komušine Haiterbach.

S ovom važnom pobjedom Komušanci ostaju u borbi za naslov Regionallige Baden-Württemberg. Ovo im je osma pobjeda u jedanaestom susretu.

KKK: Franko Filipović (37/1), Tim Burnette (25/2), Christopher Ley (10), Olaitan Adeboyeku (9), Božidar Bubalo (7/1), Michael Hägele (6), Franko Koljanin, Slaven Ponjavić (2), Mario Marić, Marin Zelalija, Aleksandar Josić-