Na krilima Buljana i Ramića, Croatie Stuttgart “Hawks-Sokoli” preokretom stigli do velike pobjede

U derbiju kola košarkaši Croatie Stuttgart “Hawks-Sokoli” pobijedili su u gostima momčad Schwäbisch Gmünda rezultatom 53 : 83. Tom pobjedom hrvatski košarkaši su se učvrstili na 2. mjestu ljestvice Kreislige A.

Prve dvije četvrtine, do poluvremena, domaća momčad je vodila rezultatom 29:22. U tom razdoblju su igrali bolje i nisu očekivali preokret koji se dogodio u drugom dijelu utakmice.

U poluvremenu je trener Croatie W. Lukasz održao motivirajući govor svojim igračima, postavio drugačiju igru i to je donijelo rezultat. Već u trećoj četvrtini rezultat je bio u korist Hawksi 37:60. Na kraju je rezultat bio 53:83 u korist Croatie Hawks, što je bila više nego zaslužena pobjeda.

Za taj veliki rezultat zaslužna je cijela momčad, a posebice Domagoj Buljan i centar Pero Ramić. Oni su svojom igrom nosili Hrvatske sokolove do važne pobjede. Cro Hawks (1)

Domagoj Buljan je ubacio  nevjerovatnih 37 koševa, što dugo već nije uspio. Pero Ramic („stari veliki vuk“ kako ga je nazvao trener Schwäbisch Gmünda), koji je došao u Stuttgart prije dvije godine iz Metkovića, zabio je tu večer 18 koševa.

Sljedeću utakmicu Croatie igra 16.veljače  u 14:00 sati u Schorndorfu protiv SG Schorndorfa.