MÜNCHEN: Na krilima čudesnog Marina Šege i Domagoja Duvnjaka rukometaši Hrvatske razbili Makedoniju rezultatom 31:22

U očekivano teškoj utakmici protiv tradicionalno neugodne reprezentacije Makedonije hrvatski rukometaši su ubilježili i treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu rezultatom 31:22.

Junak zaslužene hrvatske pobjede je vratar Marin Šego koji je svojim obranama izluđivao Makedonce. Odlični su bili također Igor Karačić i kapetan Domagoj Duvnjak.

Karačić, koji je dobio prednost nad Lukom Cindrićem, se iskazao sigurnom realizacijom i vrhunskim dodavanjima. Uz bok Karačiću bio je Domagoj Duvnjak.

Kad je bilo najpotrebnije hrvatski kapetan je uzimao stvar u svoje ruke i lopta je tada uvijek završavala u mreži Makedonaca.

Igračem utakmice proglašen je Domagoj Duvnjak.

Hina je javila da je Hrvatska rukometna reprezentacija u ponedjeljak u Münchenu u 3. kolu skupine B Svjetskog prvenstva svladala Makedoniju sa 31-22 (16-11), te je osigurala prolazak u drugi krug.

Hrvatska je od početka bila u vodstvu, u tri navrata u prvom poluvremenu imala je plus šest, a na odmor su “kauboji” otišli sa komotnom prednošću 16-11.
No, Makedonci nisu pokleknuli, u drugom poluvremenu u više navrata su dolazili na tri gola zaostatka, ali za potpuni preokret nisu imali snage. Utakmica je definitivno prelomljena u 53. minuti kada je Hrvatska opet otišla na plus šest (26-20).
Kod Hrvatske najefikasniji je bio Domagoj Duvnjak sa šest pogodaka. Karačić, Mandić i Šipić zabili su po četiri, a vratar Marin Šego skupio je 13 obrana. U redovima Makedonije najbolji strijelac bio je Kiro Lazarov sa pet golova.
Bila je ovo šesta pobjeda Hrvatske u isto toliko međusobnih susreta. Također, Hrvatska je osigurala prolazak u drugi krug SP-a i prenosi minimalno dva boda.