Luka Modrić (ILUSTRACIJA) / Foto: Preslik FM

MODRIĆ: Ostvarena važna pobjeda u Vigu

Hrvatski vezni nogometaš Luka Modrić zabio je u subotu navečer gol u pobjedi od 4-1 Real Madrida na gostovanju kod Celte Vigo nakon čega je rekao da je ostvarena važna pobjeda u utrci za naslovom prvaka Španjolske.

“Ovo je bila važna pobjeda na terenu gdje se obično mučimo. Danas smo, međutim, odigrali veliku utakmicu, u drugom poluvremenu bili smo nevjerojatno dobri, ali smo imali i sreće što smo osvojili ova tri bitna boda”, izjavio je Modrić.

U 41. minuti je zabio gol nakon udarca s udaljenosti od 20-ak metara kojim je “Kraljevski klub” poveo 2-1. U 56. minuti je pak asistirao napadaču Vinicijusu Junioru za 3-1.

Taj doprinos prepoznala je i publika, koja mu se zahvalila pljeskom kada je u 77. minuti napuštao teren.

“To je lijepa gesta. Čini me zadovoljnim kada ljudi prepoznaju moj rad. Mogu im samo zahvaliti na tome”, rekao je kapetan hrvatske reprezentacije.

U subotu navečer Modrić je došao do 200. prvenstvene pobjede s Real Madridom. Od 2012. kada je obukao bijeli dres, odigrao je ukupno 296 utakmica i u njima zabio 23 gola.

Gostovanje u Vigu bila je prva utakmica nakon odlaska veznog igrača Casemira iz kluba u Manchester United. Brazilac je od 2015. godine na sredini terena igrao uz Modrića i Tonija Kroosa te su zajedno osvojili četiri naslova prvaka Europe.

“Šteta što je otišao. S njim smo bili ispisali povijest i bio nam je bio ključni igrač. (…) No dobro, to je dio nogometa pa trebamo nastaviti bez njega”, rekao je Modrić koji će idući mjesec napuniti 37 godina.

Realov trener Carlo Ancelotti pohvalio je hrvatskog veznjaka na konferenciji za medije nakon utakmice.

“Modrić je besmrtan”, izjavio je Ancelotti i ocijenio kako je zabio gol koji je promijenio tijek utakmice.

“Do tog pogotka je utakmica bila izjednačena”, izjavio je Ancelotti.