Arhivska snimka s utakmice NK Pajde / Foto: Fenix Magazin

Mladen Popović sa dva zgoditka donio gostujuću pobjedu Pajda iz Möhlina

FC Aegeri – NK Pajde Möhlin 0:2 (0:0)

U 2.kolu pravenstva 2.Intreregionalne lige Švicarske nogometaši Pajda iz Möhlina su slavili u gostima kod momčadi Aegeri rezultatom 0:2. Napadač Pajdi Mladen Popović postigao je oba zgoditka, prvi u 85. minuti a drugi u drugoj minuti sudačke nadoknade i tako riješio pitanje pobjednika.

Pajde su ušle u igru organizirano, ali odlučno da ne dopuste nikakvo iznenađenje. Čvrsta obrana Pajda na čelu sa visokim Antonijem Asanovićem i kapetanom momčadi Romanom Lehmannom bila je nesavladiva. Iako je hrvatska momčad dominirala utakmicom, i imala više prilika, za zgoditak Pajda se čekalo do 85. minute. Tada domaći obrambeni igrač pravi prekršaj u kaznenom prostoru i to je bio čisti jedanaesterac za Pajde.

Najstrožu kaznu izveo je napadač Mladen Popović, koji je siguran i Pajde vode sa 0:1. Do kraja utakmice hrvatska momčad je nastojala zabiti još jedan pogodak i tako riješiti sva pitanja oko pobjednika. U sučevoj nadoknadi, u 90+2 minuti, Mladen Popović iz igre zabija svoj drugi zgoditak za konačnih 0:2.

Sastav NK Pajde Möhlin: M.Tehdi Dehmani, Ilir Buqaj, Antonio Asanović, Roman Lehmann (C), Dario Delpini, Tettey Jonathan, Arben Gosch, Rexhep Thaqi, Ernes Paden, Dusan Tešić, Mladen Popović. Još su igrali: Filip Petanjek, Tolha Madhkur i Josip Jukić. Treneri: Ivan Barišić i Dejan Rakitić. Strijelac za Pajde: 0:1 u 85 min. Mladen Popovic s 11 metara, 0:2 u 90+2 min. Mladen Popović.