Markota debitirao za Brose Baskets pobjedom nad Kovačevićevim Mitteldeutscherom

Markota je u igri proveo 17 minuta te postigao 7 koševa uz 8 skokova

markota

Njemački košarkaški prvak iz posljednje četiri sezone, Brose Baskets uspješno je počeo novu sezonu pobijedivši u prvom kolu Mitteldeutscher (86:70).

Gosti koji su prošle sezone teškom mukom izborili ostanak u prvoj ligi parirali su kvalitetnijim domaćinima tek u prvom poluvremenu koje je završilo rezultatom 45:42. Brose je u nastavku rutinski utakmicu priveo kraju.

Za domaće je debitirao pristigli hrvatski reprezentativac Damir Markota koji je u igri proveo 17 minuta te postigao 7 koševa uz 8 skokova. Na suprotnoj strani bio je još jedan Hrvat, Hrvoje Kovačević. On je igrao 23 minute i postigao 3 koša, 2 skoka i 2 dodavanja.

Najbolji u momčadi iz Bamberga bio je Zackary Wright koji je postigao 23 koša uz sjajan šut iz igre (11-14) dok su Mitteldeutscher predvodili Cuffee i Caloiaro sa po 16 postignutih koševa. (ha)