Arhivska snimka Nikole Vlašića u dresu Evertona/ Foto:Twitter

Marko Livaja junak AEK-a, Vlašićev prvijenac za Everton, Tomasov i Maglica odlični

Nikola Vlašić zatresao je u četvrtak mrežu ciparskog Apollona, Marko Livaja dva je puta pogađao protiv bečke Austrije, a Marin Tomasov postigao je pogodak Slaviji iz Praga.

Everton je kod kuće ugostio momčad Apollona i našao se u zaostatku nakon 12 minuta, kada je Anton Maglica asistirao Adrianu za 1:0.

Za 1:1 pogodio je Rooney u 21. minuti, a u 66. minuti Nikola Vlašić koristi izglednu priliku s desetak metara pred suparničkim čuvarom mreže za svoj prvi pogodak za Everton i preokret na 2:1. Apollon je naposljetku s igračem manje poravnao na 2:2 zahvaljujući Yusteu u 88. minuti.

Vlašić je u igru ušao na poluvremenu umjesto Gueyea, a Maglica je odigrao cijelu utakmicu za Apollon. U dresu Ciprana igrao je i Antonio Jakoliš, do 61. minute.

Marko Livaja postigao je oba pogotka svog AEK-a u atenskom ogledu s Austrijom iz Beča, u Rijekinoj Skupini D. Susret je završio 2:2, a Livaja se u 28. minuti pobrinuo za 1:0. Bečani su potom preokrenuli preko Monscheina i Tajourija, a Livaja je u 90. minuti iz blizine zaključio akciju za izjednačenje.

Marin Tomasov postigao je pogodak vrijedan jednog boda za kazahstansku Astanu. U domaćem ogledu protiv Slavije iz Praga, Česi su poveli u 18. minuti, kada je precizan bio Ngadeu-Ngadjui. Tomasov je konačnih 1:1 postavio u 42. minuti, kada je nakon obrane Spartinog vratara odbijenu loptu precizno smjestio u donji kut, a osam minuta prije kraja zamijenio ga je Murtazajev.