Marin Čilić / Foto: Hina

Marin Čilić izborio četvrtfinale Wimbledona

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić kvalificirao se u četvrtfinale Wimbledona nakon teško izborene pobjede u 4. kolu nad amerikancem Denisom Kudluom. Čilić je pobjedio Kudlua u četiri seta rezultatom 3-1 (6-4, 4-6, 6-3, 7-5).

Marin Čilić je, puno teže nego je očekivao, dobio meč protiv 105. igrača svijeta Denisa Kudlua. Za konačnu pobjedu Marinu Čiliću je trabalo 2 sata i 43 minute igre protiv igrača koji nikada nije prošao dalje od 2. kola nekog „Grand Slam“ turnira.

Kvalifikacijom u četvrtfinale Wimbledona Marin Čilić ponovio je prošlogodišnji rezultat kada je u toj fazi turnira izgubio od srpskog tenisača Novaka Đokovića. U ovogodišnjem četvrtinalnom dvoboju Marin Čilić iščekuje pobjednika iz dvoboja između Novaka Đokovića i južnoafričkog tenisača Kevina Andersona.