Mandžukiću pola sata u pobjedi Bayerna, bečka Austrija remizirala s drugoligašem

Ulaskom Mandžukića uslijedio je preokret Bavaraca

Bayern je uz mnogo muke stigao do pobjede u zaostalom susretu 17. kola Bundeslige kod Stuttgarta (2:1).

Švabi su pogotkom Ibiševića vodili od 29. minute, a kako Bavarci do 60. minute nisu uspjeli izjednačiti trener Pep Guardiola u igru je ubacio Marija Mandžukića i Claudija Pizzara. Dotad je lažna špica bio Götze što se pokazalo neopasnim za suparnička vrata. Po ulasku navedenog dvojca uslijedio je preokret. Prvo je baš Pizzaro u 76. minuti izjednačio, a onda je u trećoj minuti sudačke nadoknade preokret donio Alcantara.

Bayern nakon ove utakmice ima 13 bodova prednosti od Bayer Leverkusena te 17 od Borussije Dortmund i, naravno, zauzima vodeće mjesto na ljestvici. Stuttgart je na 12. mjestu sa 19 bodova.

Dodajmo i kako je bečka Austrija u prijateljskom ogledu odigrala neodlučeno na gostovanju kod drugoligaša St. Pöltena (2:2). Bečani su poveli pogotkom De Paule (39.), no domaćin je preokrenuo rezultat preko Dobera (42.) i Jana (56.). Ipak, pred sam kraj utakmice Kienast (86.) je postavio konačan rezultat.

– U prvom poluvremenu smo igrali bolje nego u drugom. Ali OK, pokušali smo neke stvari, ali nije sve funkcioniralo kao što smo željeli – kazao je trener Austrije Nenad Bjelica.

Vratar Ivan Kardum branio je bečka vrata cijelu utakmicu dok je branič Kaja Rogulj igrao samo prvo poluvrijeme. Marin Leovac koji je pred vratima NK Rijeke nije konkurirao za sastav. (ha)

>>Preokret u Planetu Hollywood: Guardiola vratio Mandžukića u momčad!