Mandžukić u 2014. krenuo asistencijom, a Olić sanja 15 pogodaka

Bayern je pobijedio 2:0, a Mandžo je asistirao Pizarru

Bayern je 2014. godinu počeo pobjedom i to u prijeteljskom susretu sa sudanskim prvakom Al-Merrikhom (2:0). Bavarci su u susretu igranom u Dohi poveli u 35. minuti pogotkom Greena.
Hrvatski napadač Mario Mandžukić ušao je u igru u 46. minuti umjesto Riberyja i ubrzo, u 53. minuti, asistirao glavom Pizarru za pogodak.

Dodajmo i kako je Wolfsburg na pripremama u Abu Dhabiju u svojem prvom susretu pobijeđen, a bolji je bio nizozemski Vitesse (3:2). Momčad iz Vučjeg grada do 82. minute gubila je 3:0, ali je dvama pogocima dojam uspio poraviti Dost. Ivan Perišić odigrao je cijeli susret dok je Ivica Olić igrao prvo poluvrijeme nakon čega ga je zamijenio Dost.

Iskusni napadač Olić otkrio je i ciljeve za nastavak sezone u Bundesligi.

– Bio bi san postići 15 golova – kazao je Olić koji je prvi klupski strijelac sa 7 postignutih pogodaka.
Inače, u njemačkom prvenstvu najviše pogodaka je postigao u sezoni 2007/08 kad je u dresu HSV-a 15 puta tresao mreže. (ha)