Luka Modrić među navijačima / Foto: Hina

LUKA MODRIĆ IZA SEBE OSTAVIO LEGENDARNA IMENA SPORTA: Nositelj hrvatskog ponosa izabran među najveće sportaše 21. stoljeća

Tko je najbolji sportaš ili sportašica u 21. stoljeću? Ovo je pitanje kojim se bavili čitatelji američkog ESPN-a, rangirajući sto najboljih sportaša ovog stoljeća.

S više od 70.000 glasova napravljena je lista 100 najboljih sportaša od 2000. godine.

Članove prestižne liste objavljuju od posljednjih prema prvim mjestima, a danas predstavljamo sportaše rangirane između 51. i 100. mjesta.

51. Steve Nash, basketball

Hrvatski kapetan zauzeo je 55. mjesto, i u opisu se navodi kako je on osvajač Zlatne lopte, šesterostruki pobjednik Lige prvaka, četverostruki pobjednik LaLige, finalist Svjetskog prvenstva, hrvatski igrač s najviše nastupa, najveći broj trofeja s Real Madridom.

“Osim što je vrhunski igrač, jedan od najboljih na svijetu, još je spektakularniji kao osoba”, rekao je trener Real Madrida Carlo Ancelotti. Više od bilo kojeg drugog igrača, Modrić je bio ključan u stvaranju nemilosrdne pobjedničke kulture u Madridu tijekom proteklog desetljeća. Nema niti jednog posebnog trenutka — osim, možda, vođenja podcijenjene Hrvatske do finala Svjetskog prvenstva 2018″, navodi se u tekstu.