Ilustracija - Arhivska fotografija Luke Modrića u dresu Real Madrida / Foto:RMT

LP – Tottenham izborio prvo finale, Liverpoolu će to biti deveto – finalna utakmica na madridskom Wanda Metropolitano stadionu

U finalu ovogodišnjeg izdanja nogometne Lige prvaka 1. lipnja na madridskom Wanda Metropolitano stadionu igrat će Liverpool i Tottenham.

Liverpoolu će to biti deveto, a Tottenhamu prvo finale u elitnom natjecanju ‘Starog kontinenta.

U dosadašnjih osam finala ‘Redsi’ su pet puta slavili, a tri puta upisali poraze.

Zadnju krunu Liverpool je osvojio 2005. godine, a zadnje fianle igrao lani kada je izgubio od Real Madrida.