Mateo Kovačić / Foto: Hina

LP: Pobjeda Chelsea nad Lilleom uz ozljedu Matea Kovačića, Juventus remizirao na El Madrigalu

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Lille sa 2-0, dok su u drugom susretu večeri Villarreal i Juventus odigrali 1-1.

Bila je to šesta uzastopna pobjeda europskog prvaka u svim natjecanjima čime se momčad Thomasa Tuchela učvrstila na trećem mjestu Premiershipa, napredovala u FA kupu, osvojila Svjetsko klupsko prvenstvo u Abu Dhabiju, te načinila veliki korak prema četvrtfinalu Lige prvaka.

Tuchelu su večer nažalost, pokvarile ozljede Matea Kovačića, koji izašao šepajući iz igre u 51. minuti, te Hakima Ziyecha koji je zamijenjen devet minuta kasnije. No, tek će se otkriti težina njihovih ozljeda.

Europski prvak je otvorio utakmicu bez Romelua Lukakua u početnom sastavu. “Bluesi” su započeli s napadačkom trojkom – Hakim Ziyech, Kai Havertz i Christian Pulisić. Od prve minute je zaigrao i Mateo Kovačić, dok je hrvatski dvojac u redovima Lillea Ivo Grbić i Domagoj Bradarić bio na klupi.

Domaćin je već u 4. minuti zaprijetio, Kai Havertz je pucao iznad gola. Tri minute kasnije ponovo je pucao Havertz, no Leo Jardim je obranio. U osmoj minuti za Havertza je bila “treća sreća”. Hakim Ziyech je ubacio iz kornera, a Havertz  glavom zabio za 1-0.

Lille se nakon početnog pritiska domaćina oslobodio “straha” i drugi dio prvog poluvremena su gosti bii bolji. Francuski prvak je u prvom poluvremenu uputio devet udaraca, Chelsea četiri, no nije uspio “probiti” Edouarda Mendyja.

Korak bliže plasmanu u četvrtfinale “Bluesi” su napravili u 63. minuti golom Christian Pulišića kojem je lijepo asistirao N’Golo Kante. Francuz je sjajno povukao, a potom u idealnom trenutku uposlio Pulišića za 2-0. Lille je u nastavku bio nemoćan u napadu i nije imao nekih izraženijih prilika.

Kovačić je u 51. minuti šepajući napustio teren, a umjesto njega je ušao Ruben Loftus-Cheek. Zanimljivo, bio je to jedini engleski igrač koji je večeras nastupio za Chelsea. Grbić i Bradarić nisu ulazili kod Lillea. Uzvratni susret je 16. ožujka.

U drugom susretu večeri Villarreal i Juventus su odigrali 1-1.

Juve je poveo nakon svega 32 sekunde utakmice, a pogodak je postigao Dušan Vlahović. Srpskom napadaču je ovo bila prva utakmica u Ligi prvaka nakon što je u siječnju stigao iz Fiorentine za 70 milijuna eura.

Najbrži pogodak u Ligi prvaka i dalje je djelo Roya Makaaya koji je zabio nakon 10 sekundi za Bayern Munchen protiv Real Madrida 2007. godine.

No, Vlahović je sa 22 godine i 25 dana drugi najmlađi strijelac torinske “Stare dame” u debiju u Ligi prvaka. Rekorder je još uvijek Alessandro Del Piero koji je imao 20 godina i 308 dana kada je u prvom nastupu u Champions League zabio za Juve.

Domaćin je mogao izjednačiti u 13. minuti, no Giovani Lo Celso nije imao sreće, pogodio je lijevu stativu. U 17. minuti opasno je zaprijetio i Arnaut Danjuma, ali je Wojciech Szczesny bio spreman. “Žuta podmornica” je u prvom dijelu imala 63 posto posjeda lopte, već broj udaraca, stativu, no Juve je na odmor otišao s prednošću.

Juve je mogao do povećanja vodstva i na otvaranju drugog dijela. U 47. minuti je priliku imao Alvaro Morata, ali je pucao pored gola.

Domaćin je zasluženo izjednačio u 66. minuti, a pogodak je postigao Dani Parejo na dodavanje Etiennea Capouea. Uzvrat je 16. ožujka u Torinu.

U srijedu su na rasporedu posljednje dvije utakmice prve runde osmine finala, a sastaju se Benfica – Ajax, te Atletico Madrid – Manchester United.

Prošlog tjedna je PSG dobio Real Madrid sa 1-0, Manchester City je u Lisabonu deklasirao Sporting sa 5-0, RB Salzburg i Bayern su odigrali 1-1, dok je Liverpool na San Siru porazio Inter sa 2-0.