Navijači Borussije Dortmund (ILUSTRACIJA) / Foto: Twitter (BD)

LP: Borussia Dortmund zasluženo slavila protiv PSG-a, Atletico Madrid s Vrsaljkom savladao Liverpool s 1:0

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Atletico Madrid je pobijedio europskog prvaka Liverpool sa 1-0, dok je u drugom susretu večeri Borussija Dortmund pobijedila PSG sa 2-1.

Atletico je srušio europskog prvaka golom Saula Nigueza u 4. minuti.

Šime Vrsaljko je za Atletico krenuo od početka odigravši cijeli susret, dok Dejan Lovren nije bio niti na klupi Liverpoola.

Do gostovanja u Madridu, Liverpool je ove sezone odigrao 41 utakmicu u svim natjecanjima upisavši svega dva poraza – prvi na otvaranju Lige prvaka na gostovanju kod Napolija (0-2), a drugi u engleskom Liga kupu od Aston Ville (0-5), no “Redsi” su u toj utakmici nastupili s U-23 momčadi, najmlađom postavom u 127 godina dugoj klupskoj povijesti.

Protiv Atletica doživjeli su i drugi poraz u elitnom natjecanju “Starog kontinenta”. Domaćin je sjajno ušao u susret i već u 4. minuti je stigao do vodstva, a pogodak je nakon ubačaja iz kornera zabio Saul Niguez.

Domaćin je u 27. minuti imao još jednu sjajnu priliku, no Alisson Becker je obranio udarac Alvara Morate. Europski prvak je u prvih 45 minuta dominirao u posjedu lopte, ali nije uputio niti jedan udarac u okvir gola Jana Oblaka.

Momčad Jurgena Kloppa i u nastavku je dominirala, ali bez konkretne završnice. Najbolju priliku gosti su imali u 73. minuti, no Jordan Henderson je pucao pored gola.

U drugom susretu večeri Borussia Dortmund je pobijedila PSG sa 2-1, a junak utakmice bio je mladi norveški napadač Erling Braut Haaland postigavši dva gola čime je stigao do brojke od deset pogodaka u Ligi prvaka, te 11 golova u sedam nastupa za Borussiju. Pogodak nade za goste zabio je Neymar u 76. minuti.

Borussija je u prvom poluvremenu pokazala bolji nogomet, ali nije uspjela realizirati niti jednu od nekoliko prilika. Domaćin je najbliže golu bio u 27. minuti kada je Jadon Sancho gađao suprotni kut, ali je Keylor Navas obranio.

Prvu pravu priliku na utakmici gosti su imali u 66. minuti kada je nakon akcije Kyliana MbaBorussia Dortmundppea i Neymara, pucao mladi francuski napadač, no Roman Burki je bio siguran. Uzvratio je Marokanac Achraf Hakimi dvije minute kasnije, ali je pucao preko gola.

Daleko bolju igru domaćin je okrunio vodstvom u 69. minuti, a pogodak je postigao sjajni 19-godišnji Norvežanin.

Hakimi je probio po krilu i uputio oštru loptu u kazneni prostor, Raphael Guerreiro je pucao, no lopta se odbila do Haalanda koji je zabio za 1-0. PSG je izjednačio samo šest minuta kasnije, a pogodak je zabio Neymar na asistenciju Mbappea. No, radost Parižana kratko je trajala. Samo dvije minute kasnije Haaland je fantastičnim udarcem s ruba kaznenog prostora zabio za novo vodstvo momčadi iz Dortmunda.

PSG je u 81. minuti mogao do novog izjednačenja, no Neymar je pogodio vratnicu.

Uzvratne utakmice su u srijedu, 11. ožujka u Parizu i Liverpoolu.

Sutra su na rasporedu iduće dvije utakmice osmine finala, a sastaju se Tottenham – RB Leipzig, te Atalanta – Valencia.

Idućeg utorka na rasporedu su susreti Napoli – Barcelona, te Chelsea – Bayern, a u srijedu 26. veljače Lyon – Juventus i Real Madrid – Manchester City.