Filip Lovrić ( na slici lijevo) postigao je prva dva zgoditka u pobjedi Croatije Frankfurt protiv Posavine od 5:1

Lovrić i Puljić dvostruki strijelci u pobjedi Croatije Frankfurt nad Posavinom Frankfurt

Croatia Frankfurt – Posavina Frankfurt  5:1 (2:0)

U dobroji i zanimljivoj utakmici, punoj golova i dobrih poteza, Croatia je na svom igralištu u Frankfurtu pobjedila momčad Posavine Frankfurt sa 5:1. Oko 500 gledatelja došlo je vidjeti Kreisoberligaški ogled dvaju hrvatskih momčadi iz Frankfurta. Obzirom na šest postignutih golova te još više izrazitih prilika stvorene na obje strane, gledatelji mogu biti zadvoljni. Više zadovoljstva su imali navijači Croatiji čija momčad je pokazala kako se polako diže nakon godišnjih odmora i iz utakmice u utakmicu igra bolje.

Nakon početnog ispitivanja i opreznije igre, domaćini su prvi došli u vodstvo u 23. minuti kada na dodavanje Božinovića rastrčani Filip Lovrić postiže zgoditak. Isti igrač u 42. minuti dovodi Croatiju u vodstvo od 2:0 nakon lijepog proigravanja raspoloženog Vukovića. Valja istaknuti kako je u prvom poluvremenu Posavina propustila zabiti zgoditak iako je imala najmanje jednu stopostotnu priliku.

U drugom poluvremenu nišanske sprave je namjestio Puljić koji u dva navrata, oba nakon dodavanja Vukovskog, povećava vodstvo Croatije najprije u 62. minuti na 3:0 te potom u 62. min na 4:0.

U 75. minuti gledatelji su svjedočili neobičnoj situaciji. Najprije je Vukovski, na dodavanje Blažekovića, zabio pogodak za vodstvo 5:0 nakon što su igrači Posavine stali očekujući izbacivanje lopte nakon što je jedan nnjihov igrač ostao ležati. Budući je dvojac napadača Croatije nastavio napad, iz kojeg su postigli zgoditak, odmah po polasku s centra Croatija pušta loptu Stjepana Piljića u svoju mrežu za smanjenja vodstva na 5:1. Na taj način je ispravlja previd kojim je Croatia bila povećala svoje vodstvo. Zadnjih 15 minuta Posavine je igrala s igračem manje jer je Marin Bago zaradio žuto-crveni karton.

Sve u svemu, dobra utakmica u kojoj više razloga za zadovoljstvo ima Croatia koje je ovom pobjedom sakupila 7 bodova iz 6 utakmica te zauzima 11 mjesto. Posavina je osvojila bod manje iz 7 utakmica i zauzima 14 mjesto od 17 klubova u ligi.

Sastav Croatie: Jurić, Mihaljević (od 63. Bakula), Šandrk, Soldo, Bračić, Grančić, Blažeković, Lovrić, Božinović, Vukovski (od 87. Duvnjak), Puljić (od 69. Drlje)

Posavina: Lijazović, Barnjak, Kalajica, Čančarević (od 69. Vuković), Peko, Bago, Anto Pejić, Budimir (od 46.Udovičić), Matić (od 46. Djukić), Mario Pejić, Piljić.

Zgoditke za Croatiju postigli su Filip Lovrić (23’ i 42’), Ivan Puljić (51 i 62’) te Lovre Vukušić (76’). Jedini zgoditak za Posavinu postigao je Stjepan Piljić u 77 minuti.