Hajduk ZH i Croatia ZH
Seniorske momčadi Hajduka ZH i Croatije ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

LIGA SENIORA (30+) REGIJE ZÜRICH: Croatia Zürich lako do pobjede protiv Hajduka Zürich

U noćnoj prvenstvenoj utakmici Seniora (30+) odigranoj u petak navečer po hladnom i kišnom vremenu na igralištu Buchlern Zürich, Croatia ZH je lako došla do pobjede protiv domaćina Hajduka ZH.

HK Hajduk Zürich (30+) –  NK Croatia Zürich (30+)  0:5 (0:2)

Hajduk se dobro dranio sve do 32.minute kada su primili gol izvan kaznenog prostora, a strijelac je bio David Sugar za 0:1. Isti igrač dvije minute kasnije s otprilike iste udaljenosti postiže novi zgoditak za vodstvo Croatiej od 2:0. I Hajduk je imao svoje dvije prilike, ali napadači „bilih“ nisu bili precizni.

2. Senioria 30plus Hajduka
Seniorska momčad Hajduka pred utakmicu / Foto: Fenix (I. Barišić)

Drugi dio utakmice je bolje započela Croatia.  I već poslije 4 minuta nastavka Martin Vundac postiže pogodak za Croatiu iz blizine i rezultat je sada 0:3 za goste. Opet je Croatie 4 minute nakon tig pogotka postigla novi pogodak za 0:4. Strijelac je Mario Karimović. U 52. minuti Robert Mastelić pogađa za 0:5.

I to je bio kraj s pogotcima na utakmici u kojoj je Croatija imala dužu klupu sa pričuvnim igračima od Hajduka te je čestim izmjenama bila igrački bolja i brža od Hajduka. Utakmica je prošla u prijateljakom ozračju.

Ujedno je to bila prva službena utakmica seniora Hajduka i Croatie za bodove od osnutka ta dva kluba. Nakon utakmice domaćini su priredili večeru sa pečenjem.

Na ljestvici je prva Croatia sa 21 bodom, dok je Hajduk ostao na 6 bodova u drugom dijelu ljestvice.

Sastav NK Hajduk Zürich: Edin Mraković, Anto Jukić (C), Dragan Nujić, Josip Krišto, Ismail Osmani, Dominik Bekavac, Arafat Alili, Dragan Kafadar, Vito Šušnja, Marijan Bregovi, Josip Brdar. Još su igrali: Ivica Sukic, Bojan Baltić. Trener: Kristian Bagarić.

Sastav NK Croatia Zürich: Robert Tonić, Josip Pranjkovic (C), Robert Mastelić, Andre Šišic, Josip Tomičić  Filip Pudić, Petar Grgić, Daniel Pejić, Martin Vundac, Mario Karimović, David Suger. Još su igrali: Dragan Zubonja, Stanislav Blažanović, Danijel Komin, Ivan Terzić, Stjepan Terzić, Goran Papić, Dinko Šoštarić. Trener: Robert Ćurić.