Arhivska snimka igrača Borussije Dortmund / Foto: Preslik BD

LIGA PRVAKA: Trijumf Borussije Dortmund kod Zenita, Lazio bodom u osminu finala

Nogometaši Lazija pridružili su se Borussiji Dortmund kao drugi sudionik osmine finala Lige prvaka iz skupine F grupne faze natjecanja, nakon što su na rimskom Olimpicu odigrali 2-2 (2-1) protiv belgijskog Club Bruggea.

Lazio je poveo u 12. minuti golom Corree, a već tri minute poslije gosti su izjednačili golom Vormera. U 27. minuti Ciro Immobile je izborio i realizirao jedanaesterac za novo vodstvo Lazija. Domaći su od 39. minute imali i brojčanu prednost na terenu, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Sobol.

No, jedini pogodak u drugom dijelu postigli su gosti. U 76. minuti strijelac je bio Vanaken. Club Brugge je za plasman u osminu finala morao pobijediti u Rimu, ali do trećeg pogotka Belgijci nisu došli. Lazio je sa 10 bodova osvojio drugo mjesto, a Club Brugge će sa osam bodova i s trećeg mjesta nastaviti natjecanje u Europskoj ligi.

Prvo mjesto je potvrdila Borussia Dortmund pobjedom na gostovanju kod Zenita. Ruski prvak je poveo u 16. minuti golom Driussija. Domaći su vodili do 68. minute, kad je Piszczek iskoristio inertnost ruske obrane. Za pobjedu njemačkog doprvaka strijelac je bio Witsel u 78. minuti.

Dejan Lovren je za Zenit igrao od 67. minute, a praktično u prvoj akciji kad je ušao u igru, gosti su izjednačili. No, Lovren nije bio krivac ni za jedan od dva Borussijina pogotka.

Borussia je sa 15 bodova osvojila prvo mjesto, a Zenit je završio natjecanje sa samo jednim bodom.

Pregled rezultata utakmica 6. kola i ljestvica Lige prvaka u skupinama E, F, G i H te rasporeda i ljestvica uoči posljednjih dvoboja u skupinama A, B, C i D.

SKUPINA E
Chelsea - Krasnodar   1-1 (Jorginho 27-11m / Cabella 24)
Rennes - Sevilla      1-3 (Rutter 86-11m / Kounde 32, En Nesyri 45+2, 81)

Ljestvica:
1. Chelsea            6  4  2  0  14-2   14
2. Sevilla            6  4  1  1   9-8   13
3. Krasnodar          6  1  2  3   6-11   5
4. Rennes             6  0  1  5   3-11   1

SKUPINA F
Lazio - Brugge       2-2 (Correa 12, Immobile 27-11m / Vormer 15, Vanaken 76)
Zenit - Borussia D.  1-2 (Driussi 16 / Piszczek 68, Witsel 78)

Ljestvica:
1. Borussia Dortmund     6  4  1  1  12-5   13
2. Lazio                 6  2  4  0  11-7   10
3. Brugge                6  2  2  2   8-10   8
4. Zenit                 6  0  1  5   4-13   1

SKUPINA G
Barcelona - Juventus     0-3 (C. Ronaldo 13-11m, 52-11m, McKennie 20)

SKUPINA H
RB Leipzig - Man. United  3-2 (Angelino 2, Haidara 13, Kluivert 69 / Fernandes 80-11m, Pogba 82)
PSG - Bašakšehir          0-0 (prekid u 21. minuti)