Detalj s utakmice u Leipzigu (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (N. Kalaica)

LIGA PRVAKA – REZULTATI: Pogodak Brozovića u pobjedi Intera nad Sheriffom, Liverpool i Ajax u osmini finala

Sa savršene četiri pobjede iz četiri utakmice skupine B nogometaši Liverpoola su se plasirali u osminu finala Lige prvaka.

Nakon po jedne pobjede protiv Milana i Porta igrači engleske momčadi su drugi put nadjačali madridski Atletico kojeg su ovaj put, na svom Anfieldu, svladali 2-0.

Utakmica je, zapravo, bila gotova nakon samo dvadeset minuta igre. Toliko je trebalo Liverpoolu da zabije golove (Jota u 13. i Mane u 21. minuti). U 36. minuti su madridska kola dodatno skliznula nizbrdo jer je isključen Felipe i time je označena predaja gostiju. Od 69. minute za goste je igrao hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko.

U ovoj skupini B Milan i Porto su, ranije na San Siru, odigrali 1-1 čime je talijanska momčad silno umanjila svoje šanse za proboj na drugo mjesto ljestvice. Gosti su poveli već u 6. minuti (Luiz Diaz), a unatoč pritisku i napadima Milan je do kraja samo uspio izjednačiti. Ante Rebić nije nastupio za Milan zbog ozljede gležnja.

Liverpool drži vrh ljestvice s 12 bodova. Porto ima pet, Atletico četiri, a Milan samo jedan bod.

Pobjeda Intera i pogodak Brozovića

Inter je u drugom poluvremenu slomio Sheriff u gostima te je golovima u nastavku slavio 3-1 u ogledu skupine D. Sve je krenulo pogotkom hrvatskog nogometaša Marcela Brozovića koji je u 54. minuti, lijepom varkom, prevario dvojicu suparničkih igrača i potom s 15 metara naciljao domaću mrežu. Bio je to prvi pogodak Brozovića za Inter ove sezone.

Potom se Interu otvorilo, a nove golove za uvjerljivo slavlje su zabili Škriniar i Sanchez. Brozović je odigrao svih 90 minuta, dok je Ivan Perišić za Inter igrao od 64. minute.

Sheriff je Ligu prvaka otvorio s dvije pobjede, ali potom su uslijedile dvije kapitulacije i to oba puta od Intera. Protiv Intera njihov je jedini strijelac bio Traore.

Ranije u srijedu Real je u Madridu pobijedio Šahtar 2-1, a prvo ime susreta bio je Karim Benzema, dvostruki strijelac za Madriđane. Inače, prvi gol Benzeme je bio 1.000 Realov pogodak u Kupu prvaka i Ligi prvaka. Real je time postao prvi klub koji je stigao do ove brojke. Na drugom mjestu je Bayern sa 768 golova u elitnom natjecanju “Starog kontinenta”, dok je na trećem mjestu Barcelona sa 655 golova. Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real.

Real je prvi na ljestvici s devet bodova. Inter ima sedam, Sheriff šest, a prežaljeni Šahtar samo jedan bod.

U skupini A Paris St. Germain i Manchester City su napravili novi korak prema osmini finala. City veći nakon domaće pobjede protiv Club Bruggea (4-1), a PSG manji nakon remija kod Leipziga (2-2).

Leipzig je opet odlično krenuo protiv Parižana, baš i kao kada je gostovao kod Francuza. Poveo je golom Nkunkua u 8. minuti, dok je Andre Silva četiri minute kasnije imao jedanaesterac za 2-0. No, Donnarumma je obranio udarac s bijele točke i krenuo je preokret, a do kraja prvog dijela ga je kreirao Wijnaldum s dva pogotka. No, domaćin je uspio osvojiti prvi ovosezonski bod u Ligi prvaka golom Szoboszlaija u 92. minuti iz jedanaesterca.

Hrvatski nogometaš Joško Gvardiol je odigrao svih 90 minuta za Leipzig.

Manchester City je dominirao protiv Club Bruggea te ga nije smeo ni autogol Stonesa u 17. minuti za 1-1. Strijelci su za slavlje Cityja bili Foden, Mahrez, Sterling i Gabriel Jesus pa tako Manchester City vodi na ljestvici s devet bodova. PSG ima osam, a Club Brugge se još nada s četiri boda. Čudo više ne može pomoći Leipzigu koji je zadnji s bodom.

U skupini C Ajax je ostao savršen i nakon gostovanja kod Dortmunda gdje je pobijedio Borussiju 3-1 čime je osigurao osminu finala. U 29. minuti, kod rezultata 0-0, domaćin je ostao s igračem manje (isključenje Hummelsa), a pet minuta kasnije u igru je ušao hrvatski nogometaš Marin Pongračić. Borussia je čak povela (Reus iz jedanaesterca u 37.), ali moćni Ajax je u nastavku iskoristio brojčanu prednost te je protutnjao kraj suparnika golovima Tadića, Hallera i Klassena.

Sporting je i dalje u igri za prolaz u osmini finala i to nakon što je u dva susreta deklasirao Bešiktaš s ukupnih 8-1. U prošlom kolu lisabonska momčad je svladala Bešiktaš u gostima 4-1, a ovaj put je na domaćem terenu bila bolja 4-0.

Svaka neizvjesnost je isparila već u prvom poluvremenu nakon kojeg je Sporting imao 3-0. Uvodna dva pogotka postigao je Pote, u 31. (jedanaesterac) i 38. minuti, a onda je sjajno potegnuo Paulinho u 41. minuti za 3-0. Sve je završilo golom Pabla Sarabije u nastavku. Hrvatski nogometaš Domagoj Vida, član Bešiktaša, nije konkurirao za ovaj dvoboj.

Ajax ima 12 bodova, a iza njegovih leđa su Borussia i Sporting (po šest) te Bešiktaš koji je bez bodova.

Rezultati susreta 4. kola nogometne Lige prvaka:

SKUPINA A
Manchester City - Club Brugge 4-1 (Foden 16, Mahrez 54, Sterling 72, Jesus 90+2 / Stones 17-ag)
RB Leipzig - PSG              2-2 (Nkunku 8, Szoboszlai 90+2-11m / Wijnaldum 22, 40)

1. Manchester C.     4   3  0  1   15-7     9
2. PSG               4   2  2  0    8-5     8
3. Club Brugge       4   1  1  2    5-11    4
4. Leipzig           4   0  1  3    8-13    1

SKUPINA B
Milan - Porto               1-1 (Mbema 61-ag / Diaz 6)
Liverpool - Atletico Madrid 2-0 (Jota 13, Mane 21)

1. Liverpool         4   4  0  0    13-5   12
2. Porto             4   1  2  1     3-6    5
3. Atletico M.       4   1  1  2     4-6    4
4. Milan             4   0  1  3     4-7    1

SKUPINA C
Borussia D. - Ajax   1-3 (Reus 37-11m / Tadić 72, Haller 83, Klaassen 90+3)
Sporting - Bešiktaš  4-0 (Goncalves 31-11m, 38, Paulinho 41, sarabia 56)

1. Ajax              4   4  0  0    14-2    12
2. Sporting          4   2  0  2     9-7     6
3. Borussia D.       4   2  0  2     4-8     6
4. Bešiktaš          4   0  0  4     2-12    0

SKUPINA D
Real Madrid - Šahtar 2-1 (Benzema 14, 61 / Fernando 39)
Šerif - Inter        1-3 (Traore 90+2 / BROZOVIĆ 54, Škriniar 66, Sanchez 82)

1. Real M.           4   3  0  1      9-3     9
2. Inter             4   2  1  1      6-3     7
3. Šerif             4   2  0  2      6-7     6
4. Šahtar            4   0  1  3      1-9     1

IGRANO U UTORAK:
SKUPINA E:
Bayern Munchen - Benfica 5-2 (Lewandowski 26, 61, 84, Gnabry 32, Sane 49 / Morato 38, Nunez 74)
Dynamo Kijev - Barcelona 0-1 (Fati 70)

1.  Bayern München      4   4  0  0   16-2   12
2.  Barcelona           4   2  0  2    2-6   6
3.  Benfica             4   1  1  2    5-8   4
4.  Dinamo Kijev        4   0  1  3    0-7   1

SKUPINA F
Atalanta - Manchester United 2-2 (Iličić 12, Zapata 56 / C. Ronaldo 45+1, 90+2)
Villarreal - Young Boys      2-0 (Capoue 36, Groeneveld 89)

1. Villarreal           4   2  1  1   9-5   7
2. Manchester United    4   2  1  1   8-7   7
3. Atalanta             4   1  2  1   7-7   5
4. Young Boys           4   1  0  3   3-8   3

SKUPINA G:
Wolfsburg - RB Salzburg  2-1 (Baku 4, Nmecha 60 / Wober 30)
Sevilla - Lille          1-2 (Ocampos 15 / David 43-11m, Ikone 51)

1. Salzburg             4   2  1  1   7-5   7
2. Lille                4   1  2  1   3-3   5
3. Wolfsburg            4   1  2  1   4-5   5
4. Sevilla              4   0  3  1  3-4    3

SKUPINA H
Malmo - Chelsea   0-1 (Ziyech 56)
Juventus - Zenit  4-2 (Dybala 11, 58-11m, Chiesa 73, Morata 82 / Bonucci 26-ag, Azmoun 90+2)

1. Juventus          4   4  0  0   9-2   12
2. Chelsea           4   3  0  1   6-1   9
3. Zenit             4   1  0  3   6-6   3
4. Malmö             4   0  0  4   0-12  0