Liga prvaka (ILUSTRACIJA) / Foto: Preslik FM

LIGA PRVAKA (REZULTATI): Eintracht preko Sportinga u osminufinala, Bayern München savladao Inter, Marseille poražen od Tottenhama

Eintracht Frankfurt u gostima savladao Sporting i kao drugu ulazi u osminufinala Lige prvaka, Bayern München pobjedom protiv Intera potvrdio prvo mjesto, Napoli doživio poraz od Liverpoola.

Nogometaši Tottenhama pobijedili su na Velodrome stadionu Marseille, kojeg vodi hrvatski trener Igor Tudor, s 2-1 u ogledu 6. kola skupine D Lige prvaka, čime je Tottenham izborio osminu finala ovog natjecanja, dok je Marseille ispao iz Europe.

Marseille je potpuno dominirao tijekom prvog poluvremena. Zbio je suparnika u njegov šesnaesterac i nakon brojnih prilika inicijativa se isplatila u sudačkoj nadoknadi kada je Mbemba glavom zabio za 1-0.

No, u nastavku je Tottenham napokon zaigrao hrabrije i otvorenije, a izjednačio je u 54. minuti. Sjajno je ubacio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, a Lenglet je loptu pospremio u mrežu za 1-1. Nakon toga su obje momčadi propustile nekoliko dobrih prilika, dok je u samoj završnici uslijedio posljednji domaći udar koji nije okrunjen pogotkom za osminu finala. Čak štoviše, Marseille je na kraju izgubio 1-2 golom Hojbjerga u 95. minuti.

Dotad je Marseille, s obzirom na rezultat iz Lisabona, imao treće mjesto i nastavak natjecanja u Europskoj ligi, ali je na kraju ostao bez ičega. Ivan Perišić je odigrao cijelu utakmicu za goste iz Londona.

Iz ove skupine u EL će Sporting, ali to sigurno neće zadovoljiti portugalsku momčad nakon svega što se događalo u skupini pa tako i u zadnjem susretu u kojem je u Lisabonu Sporting poražen od Eintrachta s 1-2. Sporting je poveo pogotkom Arthura Gomesa u 39. minuti, a za prolaz u osminu finala bio mu je dovoljan i remi.

U nastavku utakmice u Lisabonu uslijedio je potpuni preokret. Prvo je Kamada u 62. minuti izjednačio udarcem s bijele točke, dok je Kolo Muani u 72. minuti zabio za preokret. Time se Eintracht, uz Tottenham, iz ove skupine probio među 16 najboljih.

U skupini A se odlučivalo o pobjedniku skupine te o trećeplasiranom klubu na ljestvici koji nastavlja put u Europskoj ligi. Liverpool je imao malu šansu za dolazak na prvo mjesto, ali samo uz uvjet domaće pobjede protiv Napolija i to veće od 4-1 s koliko je sjajna talijanska momčad pobijedila Liverpool na svom stadionu.

Liverpool je bio bolji tijekom prvih 45 minuta. Napadao je, prijetio, ali gosti s juga Italije su sačuvali svoju mrežu netaknutom. Prvo se zatresla domaća mreža i to u 53. minuti, ali je pogodak Ostigarda glavom poništen zbog minimalnog zaleđa.

Liverpool je ipak na kraju pobijedio 2-0 pogocima Salaha u 85. i Nuneza u 98. minuti čime je prekinut niz Napolija od čak 13 pobjeda u svim natjecanjima. Isto tako, bio je to prvi poraz Napolija ove sezone te prvi poraz nakon kraja travnja ove godine, no unatoč tome vodeća momčad talijanske Serie A je zadržala prvo mjesto.

Iz ove skupine u Europsku ligu ide Ajax koji je u gostima pobijedio Rangers 3-1 golovima Berghuisa u 4., Kudusa u 29. i Conceicaa u 89. minuti. Za Rangers, koji je natjecanje okončao s nula bodova, Antonio Mirko Čolak je igrao do 60. minute, a Borna Barišić cijelu utakmicu. Jedini je strijelac za domaćina bio Tavernier u 86. iz jedanaesterca.

I prije posljednjeg kola sve je bilo jasno u skupini C gdje je Bayern osigurao prvo mjesto, a Inter prolazak u osminu finala s drugog mjesta. Bilo je i znano da će Barcelona na kraju biti treća te nastaviti nadmetanje u Europskoj ligi.

Bayern je, pak, okončao natjecanje u skupini sa svih šest pobjeda nakon što je pred svojim navijačima svladao Inter 2-0. Golove su dali Pavard u 32. i Choupo-Moting u 72. minuti, sjajno s 20-ak metara u same rašlje. Marcelo Brozović zbog ozljede i dalje ne konkurira za Interovu momčad, dok je Josip Stanišić odigrao svih 90 minuta za Bavarce.

U golovima raskošnoj utakmici Barcelona je pobijedila Viktoriju u Plzenu 4-2 pa je češki prvak natjecanje u skupini C okončao bez i jednog osvojenog boda. Ferran Torres je bio dvostruki strijelac za Barcelonu, uz po jedan gol Marcosa Alonsa i Pabla Torrea, dok je oba gola za Čehe dao Chory.

Svi rezultati susreta šestog kola nogometne Lige prvaka:

SKUPINA A
Liverpool - Napoli  2-0 (Salah 85, Nunez 90+8-11m)
Rangers - Ajax      1-3 (Tavernier 87-11m / Berghuis 4, Kudus 29. Conceicao 89)

Bayer Leverkusen - Brugge    0-0
Porto - Atletico Madrid      2-1 (Taremi 5, Eustaquio 24 / Marcano 90+5-ag)

LJESTVICA:
1. Porto               6   4   0   2   12-7   12
2. Brugge              6   3   2   1    7-4   11
3. Bayer Leverkusen    6   1   2   3    4-8    5
4. Atletico Madrid     6   1   2   3    5-9    5

SKUPINA C
Bayern München - Inter     2-0 (Pavard 32, Choupo-Moting 72)
Viktoria Plzen - Barcelona 2-4 (Chory 52-11m, 63 / Alonso 6, Torres 44, 54, Torre 75)