Liga prvaka (ILUSTRACIJA) / Foto: Preslik FM

LIGA PRVAKA (REZULTATI): Chelsea savladao Milan s 3:0, Borussia Dortmund porazila Sevillu s 4:1, City deklasirao Kopenhagen s 5:0, Real slavio protiv Šahtara s 2:1

U susretu 3. kola E skupine nogometne Lige prvaka Chelsea je u Londonu pobijedio Milan sa 3-0 ostvarivši prvu pobjedu u skupini.

“Bluesi” su dominirali od prve minute susreta i talijanski prvak je mogao i teže stradati.

Wesley Fofana je u 24. minuti doveo londonski sastav u vodstvo, u 57. minuti je Pierre-Emerick Aubameyang povisio na 2-0, a pet minuta kasnije je Reece James pogodio za 3-0.

Milan je najbolju priliku imao u posljednjim trenucima prvog dijela. Leao je pucao, Kepa je obranio, a lopta je došla do Krunića koji je s pet metara promašio zicer.

Mateo Kovačić je za domaći sastav igrao do 65. minute, a Ante Rebić je za goste ušao u igru u 64. minuti.

U prvom susretu iz ove skupine RB Salzburg je pobijedio Dinamo sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Noah Okafor iz jedanaesterca u 70. minuti.

Za šest dana hrvatski i austrijski prvak će imati uzvrat na stadionu Maksimir, dok će “Rossoneri” i “Bluesi” odmjeriti snage na San Siru.

Nakon tri kola vodi RB Salzburg s pet bodova, Milan i Chelsea imaju po četiri boda, a Dinamo je na začelju s tri boda.

Tijesna pobjeda Reala

U susretu 3. kola F skupine aktualni europski prvak Real Madrid je pobijedio Šahtar Igora Jovičevića sa 2-1, a sva tri gola pala su u prvom dijelu.

“Kraljevski klub” je poveo 2-0 golovima Rodryga (13) i Viniciusa Juniora (28), a u 39. je smanjio Aleksander Zubkov. Luka Modrić nije igrao za Real, dok je Neven Đurasek kod Šahtara ušao u igru u 88. minuti.

U drugom susretu RB Leipzig je pobijedio Celtic sa 3-1 upisavši prvu pobjedu u skupini.

Golove za njemački sastav zabili su Christopher Nkunku (27) i Andre Silva (64, 77), dok je za Celtic zabio Jota (48).

Za Leipzig je Joško Gvardiol odigrao cijeli susret, baš kao i Josip Juranović za goste.

Nak ljestvici vodi Real Madrid s devet bodova, Šahtar ima četiri, Leipzig tri, a Celtic jedan bod.

Treća pobjeda Cityja

Manchester City je upisao i treću pobjedu u skupini G, ovoga puta “Građani” su na Etihadu deklasirali Kopenhagen sa 5-0. Erling Haaland je zabio prva dva gola (7, 32) stigavši do brojke od 28 golova u 22 nastupa u Ligi prvaka.

Davit Kočholava je u 39. minuti pogodio vlastitu mrežu za 3-0, da bi Riyad Mahrez u 55. realizirao jedanaesterac za 4-0. Golijadu Cityja zaključio je Julian Alvarez u 77. minuti.

U drugom susretu Borussia Dortmund je na gostovanju porazila Sevillu sa 4-1. Raphael Guerreiro (6), Jude Bellingham (41), Karim Adeyemi (43) i Julian Brandt (75) su zabili za njemački sastav, dok je pogodak za domaćine postigao Youssef En-Nesyri (51).

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je igrao do 62. minute za Sevillu kada je umjesto njega ušao Thomas Delaney.

Na ljestvici vodi City s devet bodova i 11-1 razlikom pogodaka. Borussija je druga sa šest bodova, dok Sevilla i Kopenhagen imaju po bod.

U skupini D Benfica i PSG su remizirali 1-1.

Parižani su poveli u 22. minuti golom Lionela Messija kojem je Benfica tako postala 40-ti različiti klub u Ligi prvaka kojem je zabio, što nije uspjelo niti jednom igraču.

Danilo je u 41. minuti zatresao vlastitu mrežu za 1-1. Francuski prvak je bio korak do novog vodstva u 50. minuti, no Neymar je zatresao prečku.

Petar Musa nije igrao za lisabonski sastav.

Juventus je u Torinu pobijedio Maccabi Haifu sa 3-1. Adrien Rabiot (35, 83) i Dušan Vlahović (50) su zabili za torinsku “Staru damu”, a Din David (75) za goste.

PSG i Benfica imaju po sedam bodova, Juve tri, a Maccabi je na nuli.

Rezultati 3. kola Lige prvaka:

- skupina E:
Salzburg - Dinamo Zagreb 1-0 (Okafor 71pen)
Chelsea - AC Milan 3-0 (Fofana 24, Aubameyang 56, James 62)

1. Salzburg            3   1   2   0     3:2    5
2. Chelsea             3   1   1   1     4:2    4
3. Milan               3   1   1   1     4:5    4
3. Dinamo Zagreb       3   1   0   2     2:4    3

- skupina F:
Leipzig - Celtic Glasgow 3-1 ( Nkunku 27, André Silva 64, 77//Jota 47)
Real Madrid - Šahtar Doneck 2-1 (Rodrygo 13, Vinicius 28//Zubkov 39)

1. Real Madrid         3   3   0   0     7:1    9
2. Šahtar Doneck       2   1   1   1     6:4    4
3. Leipzig             3   1   0   2     4:7    3
4. Celtic              3   0   1   2     2:7    1

Skupina G:
Sevilla - Borussia Dortmund 1-4 (Nesyri 52//Guireiro 6, Bellingham 41, Adeyemi 43, Brandt 75)
Manchester City - Koebenhavn 5-0 (Haaland 7, 32, Hočolava 39ag,Mahrez 52pen, Alvarez 77)

1. Manchester City     3   3   0   0    11:1    9
2. Borussia Dortmund   3   2   0   1     8:3    6
3. Koebenhavn          3   0   1   2     0:8    1
4. Sevilla             3   0   1   2     1:8    0