Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

LIGA PRVAKA MLADIH: Pobjeda Lokomotive, poraz Dinama

U trećem kolu Lige prvaka mladih juniori Dinama su upisali drugi poraz, austrijski Salzburg je kao domaćin slavio s 3-2 (1-1).

U uvodna dva kola juniori Dinama su poraženi 1-2 kod Bayerna, dok su na domaćem terenu svladali Monaco 1-0. Sljedeći suparnik bit će Slovan u Bratislavi.

Salzburg je ostao maksimalan i nakon trećeg kola, sada ima devet bodova, a protiv Dinama je poveo golom Verhouniga već u četvrtoj minuti. Dinamo je izjednačio u 39. kada je vrlo lijepo iz slobodnog udarca pogodio Sven Šunta. Ipak, Verhounig je još jednom bio koban po hrvatskog prvaka, u 53. minuti je postigao pogodak za 2-1.

U 87. minuti je Jano realizirao jedanaesterac za 3-1 pa domaćinu nije naškodio ni crveni karton koji je potom zaradio strijelac tog pogotka, premda je Dinamo zabio pogodak u 92. minuti za konačnih 2-3. Strijelac je bio Niko Šepić.

Premijeru u ovosezonskoj Ligi prvaka mladih imala je Lokomotiva, aktualni hrvatski doprvak, koja se natječe u nokaut fazi ovog natjecanja. U prvom susretu 2. kola, u Karlovcu, Lokomotiva je s 2-1 svladala bjeloruski Dinamo iz Minska.

Lokomotiva je povela već u osmoj minuti golom Utrobičića. Gosti iz Minska su izjednačili nakon točno sat vremena igre, a strijelac je bio Sokolovskij. Pobjednički pogodak je djelo Đurkovića u 83. minuti za konačnih 2-1 hrvatskog predstavnika.

Uzvratna utakmica također će se odigrati u Hrvatskoj. Sesvete će biti domaćin tog ogleda 27. listopada.