Arhivska snimka s utakmice Borissije MG / Foto: Fenix (Preslik FM)

LIGA PRVAKA: Luka Modrić najzaslužniji što je Real u zadnjim trenutcima izbjegao poraz u Mönchengladbachu

U dvoboju 2. kola skupine B, Borussia Mönchengladbach i Real Madrid su odigrali 2-2, a “Kraljevski klub” je do 87. minute gubio s 0-2.

Real je Mönchengladbachu odigrao još jednu slabu utakmicu i potvrdio da početni domaći poraz od Šahtara (2-3) nije bio slučajnost.

Njemački sastav je vodio s 2-0 pogocima Francuza Marcusa Thurama (33, 58), a Zidane je tek u 70. minuti ubacio Luku Modrića i povratnika Edena Hazarda. U 87. minuti Kareem Benzema je smanjio na dodavanje Casemira, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Casemiro je na dodavanje Ramosa izjednačio i spasio Real novoga poraza.

Luka Modrić, koji je u igru ušao umjesto Tonia Krossa, je najzaslužniji što je Real u zadnjim trenutcima izbjegao poraz u Mönchengladbachu. Hrvatski kapeta sudjelovao je u akcijama kod oba zgoditka Reala. Izjednačujući zgoditak je uslijedio nakon njegova centaršuta u peterac domaćina gdje je najviše skočio Ramos i vratio loptu Casimiru koji je zabio za 2-2.

Ramos je najviše skočio na i vratio loptu Casimiru / Foto: Preslik BM

U Kijevu je ukrajinski Šahtar nakon pobjede nad Realom u Madridu, ostao neporažen doma protiv Intera, koji sada ima dva remija iz dva susreta. Iako se u ovoj utakmici očekivalo puno golova, ona je završila bez golova,uz veliku dominaciju Intera. U 17. minuti igrač gostiju Barella pogodio je gredu, potom je okvir gola zatresao i Lukaku, a najveću priliku propustio je napadač Intera Lautaro Martinez u 54. minuti, kada je nakon udarca Marcela Brozovića pokupio odbijenu loptu i promašio prazna vrata.

Brozović je odigrao cijeli susret za Inter, a Ivan Perišić je ušao u 72. minuti.

Europski prvak Bayern je u skupini A teškom mukom slavio u Moskvi s 2-1.

Bavarci su poveli u 13. minuti kada je Leon Goreztka ispratio dobro dodavanje Pavarda i zabio udarcem glavom. Bayern je dominirao i propustio nekoliko prilika za povećanje vodstva, a to im se osvetilo u 70. minuti kada je Anton Mirančuk izašao sam ispred Neuera i izjednačio. U 79 minuti Martinez je proigrao Joshuu Kimicha koji snažnim udarcem ponovno donosi vodstvo europskom prvaku. Bivši hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka zamijenjen je u poluvremenu kod Lokomotiva.

U ovoj skupini Atletico Madrid je pobijedio Salzburg s 3-2 golom Joao Felixa pet minuta prije kraja. Atletico je poveo golom Llorentea (29), no odlični Austrijanci su preokrenuli i zabili dva gola preko Szoboslaija (40) i Berishe (47) . Portugalac Felix je poravnao u 52. minuti, a u 85. minuti je postao junakom dvoboja.

Ivo Grbić je ostao na klupi momčadi iz Madrida.

U skupini C Manchester City je slavio u Marseilleu s 3-0 pogocima Ferana Torresa (16), Ilkaya Gundogana (75) i Rahheema Sterlinga (82). Duje Ćaleta Car je odigrao cijeli susret za Marseille, kome je ovo čak deseti uzastopni poraz u Ligi prvaka.

U drugoj utakmici ove skupine Porto je kod kuće pobijedio Olympiacos s 2-0 pogocima Viere (11) i Oliveire (85).

U skupini D Atalanta i Ajax su odigrali 2-2, a Mario Pašalić je bio asistent kod drugoga gola talijanske momčadi. Nizozemci su puno bolje započeli, golovima Tadića (30) i Traorea (38) poveli su s 2-0, ali se Atalanta vratila u drugom dijelu s dva gola Kolumbijca Zapate (54, 60). Pašalić je odigrao cijeli susret za Atalantu,

Engleski prvak Livepoool namučio se na Anfieldu protiv debitanta Midtyllanda s 2-0. Obrana Danaca pala je tek u 55. minuti kada je pogodio Jota, a Mo Salah je iz penala u sudačkoj nadoknadi postavio konačan rezultat.

REZULTATI - SKUPINA A:
Lokomotiv M. - Bayern 1-2 (Mirančuk 70 / Goretzka 14, Kimmich 79)
Atletico - Salzburg 3-2 (Llorente 29, Joao Felix 52, 85 / Szoboszlai 40, Berisha 47)