LIGA PRVAKA: Dinamo propustio pobjedu u gostima kod Šahtara, rezultat od 2:2 otvara vrata za nastavak natjecanja u LP

Nogometaši Dinama u utorak su u 3. kolu skupine C Lige prvaka u gostima kod ukrajinskog Šahtara odigrali 2-2 (1-1), s tim da je u 89. minuti Olmo pogodio vratnicu. Pogotke za Dinamo zabili su Dani Olmo (25) i Mislav Oršić (60-pen), dok su za Šahtar pogodili Jevhen Konopljanka (16) i Brazilac Dodo (75).

Trener Dinama Nenad Bjelica, kao i protiv Manchester Cityja, krenuo je sa pet igrača u zadnjem redu. Kapetan Ademi oporavio se od ozljede i bio je u početnoj postavi, dok je Bruno Petković, koji je također imao problema s ozljedom, ostao na pričuvnoj klupi. Umjesto njega u vršku napada zaigrao je Gavranović.

Prvih 15 minuta “modri” su igrali presing po čitavom terenu i Šahtar je bio bez prigode. No, u 16. minuti Dinamova obrana je nadigrana. Marlos je sa desnog boka ubacio loptu između Dinamovih linija, a Konopljanka sa deset metara trese mrežu.

Primljeni pogodak nije uzdrmao igrače Dinama i “modri” su u nastavku prvog poluvremena djelovali bolje i opasnije. U 22. minuti Olmo je uposlio Gavranovića, koji

puca sa pet metara, ali domaći branič uspio je blokirati šut.
 No, tri minute kasnije Dinamo je uspio stići do izjednačenja. Moro je oduzeo loptu na sredini terena, a Oršić je nakon prodora po lijevom boku dobro ubacio u peterac na prvu stativu, gdje je loptu dočekao Olmo i pogodio za 1-1.

Početkom nastavka, u 49. minuti, Dinamo je mogao povesti. Oršić je s polovice terena krenuo u prodor po lijevom boku, “promiješao” je nekoliko suparničkih igrača i sa deset metara iskosa pogodio je vratnicu, a odbijenu loptu pokupio je Olmo, koji odlično puca sa 18 metara, ali vratar Pjatov spašava Šahtar od sigurnog pogotka.

Nova šansa za “modre” u 57. minuti, Olmo je pucao sa osam metara iskosa, ali domaćini izbijaju loptu u korner. Olmo je izveo korner, a vratar Pjatov rukama obara Gavranovića na travnjak. Uslijedija je provjera na VAR-u i sudac Lahoz pokazao je na bijelu točku, a Oršić u 60. minuti iz penala pogađa za vodstvo Dinama 2-1.

Vodstvo Dinama prisililo je domaćine da budu ambiciozniji u napadu i da dolaze sa više igrača pred 16-erac hrvatskog prvaka. Prvo je u 65. minuti zaprijetio Junior Moraes, ali njegov pokušaj sa 12 metara iskosa odlazi pored vratnice. No, u 75. minuti kombinacija dvaju Brazilaca urodila je plodom. Patrick je uposlio Doda, koji je sa deset metra prevario Livakovića, te je nakon devet minuta u igri pogodio za 2-2.

Zadnju šansu na utakmici imao je Dinamo nakon kontranapada u 89. minuti. Najbolji igrač susreta Oršić odlično je gurnuo u šansu Olma, koji je utrčao u šesnaesterac i sa 12 metara iskosa pogodio je vratnicu.

Vodeći Manchester City ima 6 bodova, Dinamo i Šahtar po 4, a Atalanta je bez bodova. No, večeras u 21 sat u istoj skupini još igraju Manchester City – Atalanta.

U sljedećem kolu, 6. studenoga, Dinamo u Maksimiru dočekuje Šahtar, a Atalanta će ugostiti Manchester City.

ŠAHTAR – DINAMO  2-2

ŠAHTAR: Pjatov, Ismaily, Kryvcov, Matvijenko, Bolbat (Dodo 66), Alan Patrick, Stepanenko, Konopljanka (Solomon 66), Taison, Marlos (Kovalenko 84), Junior Moraes.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Theophile-Catherine, Dilaver, Perić, Leovac, Moro, Ademi (Gojak 68), Olmo, Oršić (Ivanušec 90), Gavranović (Petković 62).

STRIJELCI: 1-0 Konopljanka (16), 1-1 Olmo (25), 1-2 Oršić (60-pen), 2-2 Dodo (75).

SUDAC: Antonio Mateu Lahoz (Špa)

STADION: OSK Metalist

GLEDATELJA: 20.000