Detalj s utakmice Bayera iz Leverkusena (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

LIGA PRVAKA: Borussia Dortmund s 7:1 deklasirala Celtic, Bayer s 1:0 savladao Milan, Inter s 4:0 pregazio Crvenu Zvezdu, a City s 4:0 razbio Slovan u Bratislavi

U sudaru klubova protiv kojih će zagrebački Dinamo igrati u Ligi prvaka, Borussia Dortmund je deklasirala Celtic sa 7-1, a uvjerljive pobjede u susretima 2. kola upisali su i Barcelona, Manchester City, te Inter Milan.

Borussija je na Westfalenstadionu deklasiarala škotskog prvaka upisavši i drugu pobjedu nakon 3-0 slavlja u prvom kolu protiv Club Bruggea.

Fantastičnu predstavu pružio je 22-godišnji Karim Adeyemi koji je već u prvom poluvremenu zabio tri gola, te izborio kazneni udarac.

Vratar Borussie Dortmund Gregor Kobel / Foto: Anadolu

Domaćin je poveo u sedmoj minuti. Kasper Schmeichel je skrivio kazneni udarac oborivši Jamiea Gittensa, a Emre Can je bio siguran s bijele točke. Gosti su izjednačili već dvije minute kasnije, Engels je ubacio, a Daizen Maeda pogodio. No, Škoti se nisu dugo radovali jer je domaćin u 12. minuti stigao do nove prednosti. Brandt je uposlio Adeyemia koji je pucao, lopta je pogodila Trustyja, prevarila vratara i završila u mreži.

Golijada u Dortmundu se nastavila u 29. minuti fantastičnim golom Adeyemija. Isti je igrač u 40. minuti izborio kazneni udarac kojeg je Serhou Guirassy pretvorio u 4-1, da bi sjajni Adeyemi u 42. minuti zabio svoj treći gol na utakmici za velikih 5-1.

Pogodaka je bilo i u nastavku. Guirassy je u 66. minuti “ispremiješao” gostujuću obranu pogodivši za 6-1, da bi u 79. minuti Felix Nmecha pogodio za konačnih 7-1.

Engleski prvak Manchester City je “projurio” kroz Bratislavu porazivši Slovan sa 4-0.

Ilkay Gundogan je načeo mrežu slovačkog sastava u osmoj minuti, a već u 15. minuti je bilo 2-0 nakon što je Phil Foden pogodio na dodavanje Jeremyja Dokua. Foden je bio vrlo blizu gola i u 26. minuti, no pogodio je stativu.

Manuel Akanji / Foto: Anadolu

“Građani” su sve dvojbe, ako ih je uopće bilo, razriješili u 58. minuti kada se među strijelce upisao i Erling Haaland na asistenciju Rica Lewisa. U 74. minuti je konačnih 4-0 postavio mladi Englez James McAtee postigavši svoj prvi gol u LP.

Marko Tolić je za Slovan, koji je upisao drugi poraz, igrao do 78. minute, baš kao i Joško Gvardiol na suprotnoj strani. Mateo Kovačić nije ulazio u igru za City koji sada ima četiri boda.

Barcelona nakon poraza u Monacu, nije dozvolila novo iznenađenje, porazivši Young Boyse sa 5-0. Barci je to prva pobjeda, a Švicarcima drugi poraz.

Robert Lewandowski je doveo domaći sastav u prednost već u osmoj minuti, a u 34. minuti je Raphinha u gužvi pred golom nakon ubačaja iz kornera pogodio za 2-0. Tri minute kasnije već je bilo 3-0. Pedri je ubacio, a Inigo Martinez pogodio glavom.

U 50. minuti je katalonski sastav zabio i četvrti gol. Martinez je dobro skočio na loptu nakon kornera i poslao ju u šesterac, a tamo ju je glavom u mrežu spremio Lewandowski.

Švicarci su u 66. minuti mogli barem malo ublažiti težak poaz, no Joel Monteiro je uzdrmao okvir gola. Gosti su u 82. minuti ipak postigli pogodak, ali u vlastitu mrežu, a strijelac autogola bio je Jaouen Hadjam.

PSV Eindhoven i Sporting su odigrali 1-1. Jerdy Schouten je u 16. minuti presjekao jedno dodavanje i potom s više od 20 metara sjajno opalio i pogodio za vodstvo nizozemskog sastava. Sporting je uspio izjednačiti u 84. minuti golom Daniela Braganca.

Ivan Perišić nije registriran za prvi krug Lige prvaka i nije imao prvo nastupa za PSV.

Arsenal je u Londonu porazio PSG sa 2-0. “Topnici” sada imaju četiri boda, PSG je ostao na tri.

Leandro Trossard je u 20. minuti sjajno prošao po lijevoj strani, ubacivši pred vrata gdje je Kai Havertz iskoristio slabu reakciju Gianluigija Donnarumme i glavom pogodio za 1-0.

U 36. minuti londonski sastav je stigao i do drugog gola. Ponovo je loše reagirao talijanski vratar. Bukayo Saka je ubacio s desne strane, lopta je dugo putovala i na kraju završila u mreži, bez da je itko dirao. PSG je opasno zaprijetio u 64. minuti, no Joao Neves je pogodio prečku.

Igrač Bayera u napadu / Foto: Foto: Anadolu

Njemački prvak Bayer Leverkusen je porazio Milan sa 1-0 upisavši i drugu pobjedu, dok je Milan zabilježio i drugi poraz.

Mike Maignan je sjajno branio u Leverkusen, međutim niti on nije uspio spasiti Milan u 51. minuti, a strijelac je bio Victor Boniface.

Inter je na San Siru porazio Crvena zvezdu sa 4-0.

Hakan Calhanoglu je fantastično pogodio iz slobodnog udarca u 11. minuti. Korak bliže pobjedi talijanski sastav je stigao u 59. minuti. Mehdi Taremi je ukrao loptu Radi Kruniću asistiravši Marku Arnautoviću kojem nije bilo teško zabiti.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u 71. minuti kada je Lautaro Martinez pogodio za 3-0. Do kraja susreta među strijelce se upisao i Mehdi Taremi iz jedanaesterca u 81. minuti.

Rezultati utakmica

Pregled rezultata i ljestvice ligaškog dijela natjecanja nogometne Lige prvaka nakon utakmica 2. kola odigranih u utorak.

Liga prvaka - 2. kolo
Salzburg - Brest                0-4 (Sima 24, 70, Camara 66, Pereira Lage 75)
Stuttgart - Sparta Prag         1-1 (Millot 7 / Kairinen 32)
Arsenal - Paris Saint-Germain   2-0 (Havertz 20, Saka 35)
Bayer Leverkusen - Milan        1-0 (Boniface 51)
Borussia Dortmund - Celtic      7-1 (Can 7-11m, Adeyemi 11, 29, 42 Guirassy 40-11m, 66, Nmecha 79 / Maeda 9)
Barcelona - Young Boys          5-0 (Lewandowski 8, 51, Raphinha 34, Martinez 37, Camara 81-ag)
Inter - Crvena zvezda           4-0 (Calhanoglu 11, Arnautović 59, L. Martinez 72, Taremi 81-11m)
PSV Eindhoven - Sporting        1-1 (Schouten 15 / Braganca 84)
Slovan Bratislava - Man. City   0-4 (Gundogan 8, Foden 15, Haaland 58, McAtee 74)