Detalj s utakmice Atletico Madrid - Lazio / Foto: Anadolu

LIGA PRVAKA: Borussia Dortmund remizirala s PSG-om, Milan ispao, Atletico Madrid pobijedio Lazio

Nogometaši Milana nisu uspjeli izboriti plasman u osminu finala Lige prvaka u vrlo uzbudljivom susretu skupine F, iako su u gostima kod Newcastlea slavili 2:1. Ispostavilo se da je bod (1:1) koji je Borussia Dortmund osvojila u Dortmundu dovoljan za prolaz Paris Saint-Germaina, javlja Anadolu.

Milan je napravio veliki preokret na St James’ Parku, nakon što su domaćini poveli u 33. minuti golom Joelintona. Ipak, u nastavku su gosti zaigrali puno bolje i stigli do preokreta. Prvo je Christian Pulisic izjednačio u 59. minuti, da bi u 84. Samuel Chukwueze zabio za konačnih 2:1. Mogao je Milan i do uvjerljivije pobjede, ali je Rafael Leao pogodio vratnicu domaćih.

Milan je ovim trijumfom ipak ostao u europskim natjecanjima, ali u Europskoj ligi.

Atletico Madrid Lazio 2u
Detalj s utakmice Atletico Madrid – Lazio / Foto: Anadolu

U Dortmundu su gosti opasno visili, jer su “milijunaši” poveli u 51. minuti golom Karima Adeyemija. Ipak, pet minuta kasnije PSG je u život vratio Warren Zaire-Emery koji je pogodio za 1:1 i ispostavilo se da je to bio prolaz u osminu finala.

Atletico Madrid je pred svojim navijačima pobijedio Lazio rezultatom 2:0 u rezultatskoj utakmici skupine E. Strijelci za madridski klub bili su Antoine Griezmann u šestoj i Samuel Lino u 51. minuti.

U nokaut fazu Lige prvaka prošao je i Porto koji je u izravnom obračunu s čak 5:3 slavio doma protiv Šahtara.

Rezultati utakmica šestog kola:

grupa E: Atletico Madrid – Lazio 2:0, Celtic – Feyenoord 2:1;

grupa F: Borussia Dortmund – Paris Saint-Germain 1:1, Newcastle – Milan 1:2;

grupa G: Leipzig – Young Boys 2:1, Crvena zvezda – Manchester City 2:3;

grupa H: Antwerpen – Barcelona 3:2, Porto – Šahtar 5:3.

Plasman u nokaut fazu Lige prvaka osigurali su: Bayern München, Arsenal, PSV Eindhoven, Real Madrid, Inter, Real Sociedad, Copenhagen, Napoli, Atletico Madrid, Lazio, Borussia Dortmund, Manchester City, Leipzig, Barcelona,​ Porto i PSG.

Ždrijeb osmine finala Lige prvaka održat će se 18. prosinca u Nyonu.