Detalj s utakmice PSG - FC Girona / Foto: Anadolu

REZULTATI LIGE PRVAKA: Borussia (D) slavila protiv Brüggea, Inter uzeo bod na gostovanju kod Cityja, pobjeda PSG protiv Girona

U derbiju 1. kola novog izdanja nogometne Lige prvaka Manchester City i Inter su na stadionu Etihad odigrali bez pogodaka. Bila je to repriza finala Lige prvaka iz 2023. kada je City u Istanbulu pobijedio Inter sa 1-0. Ovoga puta oba su sastava imala po nekoliko prilika, ali nije bilo golova.

Očekivano, City je dominirao, dok je Inter svoje prilike tražio iz kontri. Najbolju priliku na utakmici imao je Phil Foden u 69. minuti kada je iz neposredne blizine pucao ravno u Yanna Sommera. Sedam minuta kasnije sjajnu priliku na suprotnoj strani imao je Henrik Mhitarjan, no prebacio je gol.

Među strijelce se mogao upisati i hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol u 79. minuti, no Sommer je zaustavio njegov udarac. Gvardiol je odigrao cijeli susret, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.

Celtic deklasirao Slovan

U okršaju klubova protiv kojih će igrati Dinamo, Celtic je deklasirao Slovan iz Bratislave sa 5-1.

Celtic je već u 4. minuti mogao do prednosti, Daizen Maeda je pucao, ali je lopta prošla nekoliko centimetara iznad prečke. Maeda je zaprijetio i u 12. minuti, no vratar Dominik Takac je bio spreman. Domaćin je poveo u 17. minuti nakon ubačaja iz kornera, a glavom je pogodio Scales.

Najbolju priliku u prvom dijelu Slovan je imao u 30. minuti, ali je udarac Vladimira Weissa blokiran. U završnici prvog dijela lijepu priliku za škotskog prvaka imao je i Kyogo Furuhashi, ali je bio neprecizan.

Već u drugoj minuti nastavka Celtic je povećao prednost, za 2-0 je pogodio Kyogo Furuhashi, a korak bliže pobjedi domaćin je stigao u 56. minuti kada je Arne Engels realizirao kazneni udarac za 3-0. Tračak nade gostima donio je Kevin Wimmer smanjivši u 61. minuti na 3-1 na asistenciju hrvatskog nogometaša Marka Tolića.

Međutim, Daizen Maeda je u 70. minuti otklonio sve dvojbe, a pobjedu škotskog sastava potvrdio je Adam Idah u 86. minuti. Tolić je igrao cijeli susret za goste.

Detalj s utakmice PSG – FC Girona / Foto: Anadolu

PSG u sudačkoj nadoknadi

PSG je dominirao protiv novaka u elitnom društvu Girone, no sve do sudačka nadoknade nije uspio svladati argentinskog vratara Paula Gazzanigu. I kada se već činilo kako će Španjolciu premjernom nastup u “Champions League” dohvatiti bod na Parku prinčeva, Gazzaniga je pokvario sve dobro što je učinio tijekom susreta.

U prvoj minuti nadoknade Nuno Mendes je ubacio prizemnu loptu s lijeve strane, trebao je to biti lak posao za Gazzanigu, no lopta mu je kroz ruke i noge prošla u gol.

Slavlje Borussije Dortmund

Tri boda je dohvatio i europski doprvak Borussija Dortmund koja je tek u zadnjim minutama utakmice slomila Club Brügge s 3-0.

Pod novim trenerom Nurijem Sahinom, BVB je u Brüggeu slavio pogocima dvojice jokera s klupe. Bilo je to 18 sjajnih minuta BVB-a.

Mrežu domaćina je načeo Jamie Bynoe-Gittens u 76. minuti, isti je igrač u 86. pogodio za 2-0, a konačnih 3-0 u petoj minuti nadoknade je golom iz kaznenog udarac postavio Serhou Guirasy.

Sparta bolja od Salzburga

U ranije odigranom susretu Sparta je u Pragu pobijedila RB Salzburg sa 3-0.

Češki prvak je poveo već u 2. minuti golom finskog veznjaka Kaana Kairinena. Na 2-0 je povisio nigerijski napadač Victor Olatunji u 42. minuti, a konačnih 3-0 postavio je albanski veznjak Qazim Laci u 58. minuti.

U drugom susretu Bologna i Šahtar Donjec su odigrali bez golova.

Šahtar, kojeg vodi hrvatski stručnjak Marino Pušić, a njegov asistent je Mario Stanić, je već u 4. minuti dobio kazneni udarac. Stefan Posch je srušio protivnika, a norveški sudac Rohit Saggi pokazao na bijelu točku.

Georgij Sudakov je pucao, ali je Lukasz Skorupski odlično obranio.

Moro do 69.min

Za Bolognu je do 69. minute igrao Nikola Moro, dok Martin Erlić nije ulazio u igru. Na suprotnoj strani nije zaigrao Bartol Franjić.

U četvrtak je na rasporedu posljednjih šest susret 1. kola, a sastaju se Feyenoord – Bayer Leverkusen, Crvena zvezda – Benfica, Monaco – Barcelona, Atalanta – Arsenal, Atletico Madrid – RB Leipzig, te Brest – Sturm Graz.

Rezultati susreta 1. kola nogometne Lige prvaka:

REZULTATI - 1. kolo:
Sparta Prag - RB Salzburg       3-0 (Kairinen 2, Olatunji 42, Laci 58)
Bologna - Šahtar Donjeck        0-0
Celtic - Slovan Bratislava      5-1 (Scales 17, Furuhashi 47, Engels 56-11m, Maeda 70, Idah 87 / Wimmer 61)
Club Brugge - Borussia Dortmund 0-3 (Bynoe-Gittens 76, 86, Guirassy 90+5-11m)
Manchester City - Inter         0-0
PSG - Girona                    1-0 (Mendes 90)
U utorak:
Juventus Torino - PSV Eindhoven 3-1 (Yildiz 21. McKennie 27, Gonzalez 52// Saibari 90+3)
Young Boys Bern - Aston Villa   0-3 (Tielemans 27, Ramsey 38, Onana 86)
Bayern - DINAMO                 9-2 ( Kane 19pen, 58, 73pen, 78pen,Guerreiro 33, Olise 38, 61, Sane 85, Goretzka 90+3//Petković 49, Ogiwara 50).
AC Milan - Liverpool            1-3 (Pulišić 3//Konaté 23, Van Dijk 41,Szoboszlai 67)
Real Madrid - VfB Stuttgart     3-1 (Mbappé 46, Rudiger 83, Endrick 90+5//Undav 68)
Sporting Lisabon - OSC Lille    2-0 (Gyökeres 38, Debast 65)