LIGA PRVAKA: Borussia (D) savladala Bešiktaš u Istanbulu, moldavski Šerif slavio doma protiv Šahtara

Odigrane su prve dvije utakmice 1. kola po skupinama Lige prvaka ove srijede, a pobjede su upisali Borussia Dortmund i Šerif.

Njemački sastav je gostovao u Istanbulu gdje je, u sklopu skupine C, pobijedio Bešiktaš 2-1. Utakmica je riješena u prvom poluvremenu kada su postignuta oba pogotka. Prvo je Bellingham zabio u 20. minuti, dok je potom sve pripremio Haalandu koji je u nadoknadi prvog dijela zabio za 2-0.

Domaćin je smanjio kasno da bi ovaj dvoboj potpuno zakomplicirao. Javi Montero je zabio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Na tom je ogledu Bellingham postavio rekord Lige prvaka, jer je postao najmlađi igrač u povijesti ovog natjecanja koji je zabio barem pogodak na dvije utakmice u nizu (njemu se računa posljednja iz prošle sezone i premijerna u ovoj). Bellingham je učinio takvo što s 18 godina i 78 dana te je dosadašnjeg rekordera Mbappea prestigao za sedam dana.

Hrvatski reprezentativac Domagoj Vida nije igrao za tursku momčad zbog ozljede desnog stopala, dok je na drugoj strani Marin Pongračić odigrao posljednjih dvadeset minuta za Borussiju.

U dvoboju skupine D moldavski Šerif je kao domaćin svladao Šahtar 2-0. Podsjetimo kako je u zadnjem kolu kvalifikacija Šerif izbacio hrvatskog prvaka Dinamo.

Početak natjecanja po skupinama Šerif je otvorio na sjajan način. Prvo je u 16. minuti fantastično reagirao Traore i volejom pogodio za 1-0. U 62. minuti je Yansane potvrdio slavlje moldavskog prvaka.

Liga prvaka, 1. kolo

Skupina C

Bešiktaš - Borussia Dortmund 1-2 (Javi Montero 90+4 / Bellingham 20, Haaland 45+3)