Antonio-Mirko Čolak (ILUSTRACIJA) / Foto: MFF Twitter

LIGA PRVAKA: Antonio Mirko Čolak strijelac u 2:0 pobjedi i prolazu Rangersa

Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak bio je strijelac drugog gola za Rangers u 3-0 (1-0) domaćoj pobjedi Rangersa protiv belgijskog Union Saint Gilloisea u uzvratnom susretu 3. pretkola Lige prvaka kojom je škotski doprvak nadoknadio 0-2 poraz iz prve utakmice te se plasirao u 4. pretkolo.

Čolak je u 58. minuti najbrže reagirao na odbijanac te glavom pogodio za 2-0, čime je Rangers poravnao ukupni omjer na 2-2. Prethodno je Tavernier u 45. minuti iz kaznenog udarca pogodio za 10, dok je prolazak škotskom klubu osigurao Tillman u 78. minuti.

Čolak je igrao do 80. minute, dok je Borna Barišić proveo svih 90 minuta na terenu za Rangers.

Rangers će u 4. pretkolu igrati protiv PSV-a iz Eindhovena koji je nakon produžetka izbacio Monaco. Konačni rezultat bio je 3-2 za PSV, nakon 90 minuta je bilo 2-2, a kako je i prvi susret u Monte Carlu okončan remijem 1-1, igralo se dodatnih pola sata.

REZULTATI UZVRATNIH SUSRETA 3. PRETKOLA (u zagradama su rezultati prvih utakmica):
Žalgiris - Bodo/Glimt 1-1 (Kyeremeh 39 / Mvuka 50) (0-5)
Apollon - Maccabi Haifa 2-0 (Ongenda 19, Coll 26) (0-4)
Viktoria Plzen - Šerif 2-1 (Kliment 10, Mosquera 61 / Rasheed 47-11m) (3-0)
Pjunik - Crvena Zvezda 0-2 (Kanga 44-11m, Pavkov 60) (0-5)
Midtjylland - Benfica 1-3 (Sisto 63 / Fernandez 23, Henrique Araújo 56, Diogo Gonçalves 88) (1-4)
Ferencvaros - Qarabag 1-3 (A. Traore 86 / Zoubir 7, Wadji 54, 78) (1-1)
DINAMO ZAGREB - Ludogorec 4-2 (Drmić 13, Oršić 27-11m, 44, Petković 87-11m / Despodov 45+4, 49-11m) (2-1)
PSV Eindhoven - Monaco 3-2 (Veerman 21, Gutierrez 89, De Jong 109 / Maripan 58, Ben Yedder 70) - produžetak (1-1)
Sturm - Dinamo Kijev 1-2 (Hojlund 27 / Vivčarenko 97, Cigankov 112) - produžetak (0-1)
Rangers - Union Saint-Gilloise 3-0 (Tavernier 45-11m, Čolak 58, Tillman 78)