LIGA NACIJA – SVI REZULTATI: BiH poražena doma od Poljske, Italija u gostima savladala Nizozemsku

U derbiju večeri nogometne Lige nacija Italija je u Amsterdamu pobijedila Nizozemsku sa 1-0, dok je u drugom susretu iz iste skupine Poljska u Zenici porazila Bosnu i Hercegovinu sa 2-1.

Bila je to večer gostiju, u osam susreta koliko ih je bilo na rasporedu u ponedjeljak, gosti su ostvarili čak sedam pobjeda, a jedna je utakmica završila bez pobjednika.

U derbiju večeri “Azzurri” su u Amsterdamu porazili “Oranje” sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Nicolo Barella u sudačkoj nadoknadi prvog dijela na asistenciju Cira Immobilea.

U drugom susretu iz ove skupine Poljska je u Zenici porazila BiH sa 2-1, okrenuvši rezultat nakon što je domaćin poveo.

Prvi gol na utakmici zabio je Haris Hajradinović iz jedanaesterca u 24. minuti. Poljska je izjednačila u samoj završnici prvog dijela nakon što je Kamil Grosicki ubacio iz kornera, a Kamil Glik pogodio za izjednačenje. Poljska je preokrenula rezultat u 67. minuti kada je Rybus ubacio s boka, a Grosicki pogodio za pobjedu.

Nakon dva kola vodi Italija sa četiri gola ispred Poljske i Nizozemske sa po tri boda, dok BiH ima jedan bod.

U skupini 1 Lige B vidjeli smo pravu golijadu sa čak 11 golova u dva susreta.

Norveška je u Belfastu deklasirala Sjevernu Irsku sa 5-1, dok je Rumunjska u Klagenfurtu bila bolja od Austrije sa 3-2.

Norvežani su na gostovanju kod Sjeverne Irske uspjeli za samo 19 minuta postići tri gola, a nakon nepunih sat vremena – pet komada. Erling Haaland je bio izuzetno raspoložen u Belfastu, pa je zabio dva gola uz jednu asistenciju, a među strijelce su se upisali i Alexander Sorloth s dva, te Mohamed Elyounoussi s jednim golom. Jedini gol za nemoćnog domaćina postigao je Paddy McNair.

U drugom susretu Rumunjska je priredila iznenađenje pobijedivši Austriju sa 3-2.

Strijelci za Rumunjsku bili su Alibec (4), Grigore (52) i Maxim (71), a za Austriju Baumgartner (18) i Onisiwo (82). Rumunji vode na ljestvici sa četiri boda, dok Norveška i Austrija imaju po tri boda.

U skupini 2 Škotska je u Olomucu porazila Češku sa 2-1, dok su Izrael i Slovačka odigrali 1-1.

U ovoj skupini vodi Škotska sa četiri boda.

Rezultati susreta nogometne Lige nacija:

LIGA A
Skupina 1
BiH - Poljska         1-2 (Hajradinović 24-11m / Glik 45, Grosicki 67)
Nizozemska - Italija  0-1 (Barella 45+1)

1. Italija        2   1   1   0   2-1    4
2. Poljska        2   2   0   1   2-2    3
3. Nizozemska     2   1   0   1   1-1    3
4. BiH            2   0   1   1   2-3    1

LIGA B
Skupina 1
Austrija - Rumunjska      2-3 (Baumgartner 17, Onisiwo 81 / Alibec 3, Grigore 51, Maxim 70)
Sjeverna Irska - Norveška 1-5 (McNair 6 / Elyounoussi 2, Haland 7, 58, Sorloth 19, 47)